Jechali pod wpływem narkotyków. Jeden uciekał, bo miał...

  Jechali pod wpływem narkotyków. Jeden uciekał, bo miał zabrane prawo jazdy

  WSK

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Funkcjonariusze z Legnicy zatrzymali w ostatnich dniach dwóch kierowców. W obu przypadkach mieli podejrzenie, że prowadzili oni samochody będąc pod wpływem środków odurzających, co wykazały testy narkotykowe. Jeden z kierowców próbował jeszcze uciekać przed funkcjonariuszami wiedząc, że ma już zakaz prowadzenia pojazdów. Podczas przeprowadzonych kontroli okazało się też, że pasażer jednego z pojazdów miał przy sobie marihuanę, a w jego mieszkaniu znaleziono krzew konopi, z którego można było uzyskać znacznie większą ilość tego narkotyku.
  Pierwszy z kierowców, 31-latek, zlekceważył sygnały dawane przez policjantów. Po jego zatrzymaniu okazało się, że jest wyraźnie pobudzony. Kierowca z powiatu lubińskiego próbował uciekać. Okazało się, że ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Test wykazał obecność narkotyków w organizmie mężczyzny. Był on już wcześniej notowany za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków.


  Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub środków odurzających grozi do 2 lat więzienia, a gdy ktoś nie zastosuje się do zakazu prowadzenia pojazdów i będzie kolejny raz po użyciu środków odurzających, kara wzrasta do 5 lat pozbawienia wolności.

  W drugim przypadku policjanci zatrzymali do kontroli 21-letniego mężczyznę, kierującego pojazdem osobowym. Jego zachowanie także wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, a test wykazał, że jest on pod wpływem narkotyków. U 24 - letniego pasażera samochodu policjanci znaleźli marihuanę, a w jego mieszkaniu krzew konopi, z którego można było uzyskać kolejne ponad 300 porcji narkotyku. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

  Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia, a kierowcy prowadzącemu pod wpływem środków odurzających do 2 lat i wysoka kara finansowa.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama