Jechał pociągiem bez biletu, ukradł butelkę wódki i rzucał...

  Jechał pociągiem bez biletu, ukradł butelkę wódki i rzucał kotem o ścianę

  PB

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  zdj. ilustracyjne

  zdj. ilustracyjne ©Anna Kaczmarz/Polska Press

  Jechał pociągiem bez biletu, więc musiał wysiąść na dworcu w Świebodzicach. Tam chodząc po mieście, ukradł i wypił butelkę wódki oraz zaczął kopać i rzucać o ścianę przypadkowo napotkanym na swojej drodze kotem. Agresywny mężczyzna został zatrzymany przez świebodzickich policjantów, a następnie tymczasowo aresztowany.
  zdj. ilustracyjne

  zdj. ilustracyjne ©Anna Kaczmarz/Polska Press

  Do zdarzenia doszło 15 maja. Podróżujący pociągiem mężczyzna, w związku z brakiem biletu zmuszony był wysiąść na dworcu w Świebodzicach. Następnie chodząc po mieście wszedł do sklepu samoobsługowego, z którego ukradł butelkę wódki. Alkohol wypił po drodze, wracając na dworzec kolejowy. Tam z niewyjaśnionych przyczyn zaczął kopać przypadkowo napotkanego kota, a następnie rzucać nim o ścianę budynku.


  Policjanci ze Świebodzic najpierw zostali wezwani do sklepu w związku z kradzieżą wódki, po czym ustalając kierunek odejścia sprawcy, dotarli na dworzec. Tam posiłkując się relacjami obecnych na miejscu osób oraz zapisem monitoringu, potwierdzili agresywne zachowanie mężczyzny wobec zwierzęcia. Kot trafił pod opiekę lekarza weterynarii, a nietrzeźwy mężczyzna do policyjnego aresztu. Podejrzanym okazał się 41-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zameldowania.

  W związku z kradzieżą alkoholu mężczyzna poniesie odpowiedzialność jak za wykroczenie, natomiast w sprawie znęcania się nad zwierzęciem wymieniony usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

  Przypomnijmy, iż za znęcanie się nad zwierzęciem grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, a w przypadku gdy sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem, zagrożenie karą pozbawienia wolności wzrasta do lat trzech. Sąd może również nałożyć na sprawcę zakaz posiadania zwierząt na okres do 10 lat oraz orzec nawiązkę na cel związany z ochroną zwierząt do 100 tys. zł.

  Zobacz też: Surowsze kary za znęcanie się nad zwierzętami. "To tylko nowelizacja, która nie będzie przestrzegana"

  Źródło: TVN24/X-News

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   .

   Wrocławianin

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   41 lat i bez stałego miejsca zamieszkania? Kula do nogi i kamieniołom. I raz na tydzień profilaktyczna wizyta tygrysa. O ile przeżyje takie starcie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zrzucić go z 3. piętra

   luki66

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Zrzucić go z 3. piętra żeby poczuł to co kot

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pinior w akcji

   Eliza Orzeszko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   To przecież Pinior !!! ten co banki rabował aby z Gulbinowiczem pić na umór !!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   I co z takimi ludźmi? Nic!

   Niech się społeczeństwu przydadzą- dać na kopanie rowów, do kamieniołomu, na śmieciarę, cokolwiek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   a nie dalej utrzymywać z naszej forsy! Pójdzie do więzienia, upiorą, nakarmią, łóżko ma i dach jest, wyjdzie i dalej to samo, resocjalizacja to MIT. A najlepiej to widać w każdym ośrodku czy domu...rozwiń całość

   a nie dalej utrzymywać z naszej forsy! Pójdzie do więzienia, upiorą, nakarmią, łóżko ma i dach jest, wyjdzie i dalej to samo, resocjalizacja to MIT. A najlepiej to widać w każdym ośrodku czy domu przejściowym - zainteresujcie się rejonem Przedmieścia Oławskiego, są dwa takie miejsca - oni stamtąd wypełzają jak tylko wyjrzy słońce i robią dokładnie to samo, nie licząc się z nikim i niczym.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zrzucić hooya z 2. piętra

   Judge (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10

   dla przykładu, żeby poczuł to co kot

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   utrzymanek

   mea (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   no to ten 41-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zameldowania, swoje problemy doraźnie ma rozwiązane, skoro decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. a my zaś składki z podatku.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama