Głogowskie Spotkania Jazzowe już niebawem

  Głogowskie Spotkania Jazzowe już niebawem

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zjadą do nas polskie gwiazdy i debiutanci jazu. Wśród tych pierwszych zobaczymy Ewę Bem.
  Barbara Mareńczak-Piechocka, dyr. KOM-u (z lewej) i Dorota Drozd, kierownik artystyczny GSJ

  Barbara Mareńczak-Piechocka, dyr. KOM-u (z lewej) i Dorota Drozd, kierownik artystyczny GSJ ©Grażyna Szyszka

  W Miejskim Ośrodku Kultury trwają ostatnie przygotowania do znanej w całym kraju muzycznej imprezy o nazwie Głogowskie Spotkania Jazzowe. Tegoroczna 32. już edycja spotkań odbędzie się w dniach 20 - 23 października.

  - Nasz festiwal jest tak zbudowany, by pokazać jak najwięcej polskich artystów, tych o światowej renomie, ale też tych debiutujących - mówi Dorota Drozd, kierownik artystyczny GSJ. - Mamy dwa debiuty fonograficzne, które powinny cieszyć głogowian najbardziej, ponieważ chodzi o artystów z naszego miasta, Zresztą Głogów wydał wielu świetnych muzyków i należy być z tego dumnym. - Te 32 lata głogowskiego jazzu nie zostały bez echa i wychowały młodych, wrażliwych ludzi, którzy pokochali ten gatunek muzyczny - dodaje .

  GSJ rozpoczną się w czwartek, 21 października Akademią Jazzu - Joung Polish Jazz. Wystąpią głogowianin Mateusz Pliniewicz Quartet i Wojtek Mazolewski Quartet. Tego samego dnia o godz. 21 w Cinema 3D odbędzie się projekcja filmu „Miles Ahead”.

  Pierwsza z trzech jazzowych gali odbędzie się w piątek, 21 października. Na scenie MOK-u widzowie zobaczą koncert o nazwie „Internatoonal Jazz & Blues”. Wystąpią Global Schung Quintet i Piotr Wojtasik - Tribute To Akwarium i Earl Thomas. Również w piątek o godz. 21 w kościele w Jaczowie dadzą koncert muzycy Global Schund Quintet goes Mizrach. O godz. 22 na scenie klubowej Fortepiano (MOK) wystep Vince Agwada).

  Sobotnia gala należeć będzie do Ewy Bem Quartet i Grażyny Auguścik Group (z USA). Potem na scenie klubowej Fortepiano zobaczymy Patrycję Zarychtę. W niedzielę, 23 października sceną MOK-u zawładnie muzyka gospel. Wystąpią Fiona Yorke i Gabi Gasior & Holy Noiz. - Te nazwiska to niezły rarytas dla wielbicieli muzyki gospel - przyznaje Dorota Drozd. - Na pewno wiele osób z całej Polski skorzysta z warsztatów z udziałem naszych gwiazd.

  W ramach GSJ, 22 i 23 października w MCK Mayday na os. Kopernika organizuje je Stowarzyszenie Chór Gosperl Space of Grace . Bilety na gale kosztują 50 zł. W dniu koncertów 60 zł.

  Kolejną odsłoną GSJ będą Zaduszki Jazzowe Tribute to A. Zaucha. Obecny. Koncert o tej nazwie odbędzie się 2 listopada w sali MOK, natomiast 9 listopada w Piwnicy Art. Pod Św. Mikołajem zagra Shaun Booker & Sean Carney.

  Dyrektor MOK-u Barbara Mareńczak - Piechocka przyznaje, że tegoroczny budżet jazzowych spotkań jest dużo skromniejszy niż poprzedni.

  - Na tak dużą imprezę mamy tylko 180 tysięcy złotych. Przykro mi to mówić, ale większość radnych miejskich nie wykazuje zainteresowania działalnością naszej instytucji, a jedynie obcinają nam pieniądze - mówi.


  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo