Głogowska Nagroda Historyczna przyznana

  Głogowska Nagroda Historyczna przyznana

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Głogowska Nagroda Historyczna przyznana
  W tym roku zwyciężyli Dariusz Czaja oraz Aneta Steciąg
  Głogowska Nagroda Historyczna przyznana
  Już po raz piąty odbyła się gala wręczenia Głogowskiej Nagrody Historycznej, której pomysłodawcą jest regionalista Wiesław Maciuszczak. Prowadzi on internetowy portal - Wehikuł Czasu, w którym opisuje dawne dzieje Głogowa i jego okolic. Zainicjował Głogowską Nagrodę Historyczną, aby uhonorować pracę osób działających na rzecz poznawania lokalnej historii. Oprócz GNH, która przyznawana jest dzięki głosom czytelników Wehikułu Czasu, Wiesław Maciuszczak przyznaje również wyróżnienia - Złote Bilety Wehikułu Czasu.
  W tym roku trafiły one do: Albina Tomalaka, Marty Dytwińskiej-Gawrońskiej, Wojciecha Janisio, Jana Baranieckiego, Grażyny Myśków, Magdaleny i Krzysztofa Reszewiczów, generała brygady Zdzisława Barszczewskiego, Marcina Kuchnickiego oraz Tadeusza Macieszy.

  - Jest tych osób trochę, ponieważ w Głogowie jest wielu ludzi, którzy działają i należy im się taka nagroda. Dlatego w kolejnych latach nie będę miał raczej problemu z wybraniem kolejnych - zapewniał W. Maciuszczak.

  Nominacji do głównej nagrody było pięć. Ostatecznie najwięcej głosów otrzymał projekt przewodnika po Głogowie dla dzieci - „Poli i Stasia wędrówki po Głogowie”. Jego autorami są Dariusz Czaja (tekst) oraz Aneta Steciąg (ilustracje).

  - Darek dał mi znać, że mogą się przydać moje rysunki. Znamy się od czasów szkolnych. Sam przewodnik był dla mnie fajną przygodą. Rysowanie zawsze było moją pasją. Cieszy mnie efekt, bo okazuje się, że bardzo wielu ludzi sięga do tego przewodnika - mówi Aneta Steciąg. - Praktycznie cały nakład się już rozszedł i prawdopodobnie potrzebny będzie dodruk - dodaje Dariusz Czaja.

  Wśród nominacji do nagrody, oprócz zwycięskiego przewodnika, znalazły się takie projekty, jak: album „E-Towers Famaba 1946-2016”, Głogowski Ruch Odkrywców Tajemnic, budowa Pomnika Głogowskich Saperów oraz Nocna Bitwa o Głogów.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama