Głogowianie królują na kortach

Kacper Chudzik
Kolejne sukcesy młodych zawodników Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego

Młodzi podopieczni Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego znów dali o sobie znać. Tym razem bardzo dobrze wypadli na turnieju Kids Cup by Head, który zorganizowano 4 grudnia we Wrocławiu. W zawodach udział wzięli Piotr Szczepanowski oraz Julia Kałamajka.

- Piotr w kategorii do lat 8 ponownie zajął drugie miejsce w całym turnieju, wygrywając sześć meczów z rzędu. Dopiero w finale uległ zawodniczce z Wrocławia, Oli Janiszewskiej, po widowiskowym oraz zaciętym meczu obfitującym w długie wymiany oraz asy serwisowe z obydwu stron - mówi Wojciech Kluska z GTT.

Niestety, zawodnikowi z Głogowa nie wyszło w kategorii do lat 9. Wcześniejsze, długie zmagania dały mu się we znaki. Młody tenisista zapewnia jednak, że w następnym turnieju będzie lepiej przygotowany nawet na długie zmagania.

W tej samej kategorii wystąpiła w grupie dziewcząt Julia Kałamajka która zajęła 3 miejsce w całym turnieju.

- Po szczęśliwym dla Julii walkowerze przeciwniczki oraz zaciętym meczu decydującym o wyjściu z grupy zawodniczka uległa w dalszym meczach późniejszej zwyciężczyni turnieju Julii Niemiec - dodaje W. Kluska.

Dwójka innych zawodników GTT wzięła udział w kolejnej edycji turnieju tenisowego Steffi-Graft-Jgendserie U12 Winter 2016 /17 w Dreźnie. Także tutaj wynikami można się pochwalić. Zarówno Alan Hapke, jak i Adrianna Kluska turniej mogą zaliczyć do udanych. Oboje rozegrali po dwa mecze w systemie grupowym i wszystkie swoje zmagania wygrali. Dlatego też zarówno Alan, jak i Ada zdobyli bardzo ważne punkty do generalnej punktacji, która wyłoni najlepszą czwórkę zawodników. Wezmą oni udział w turnieju Master der Steffi-Graf Jugendserie U12 Winter 2016/2017, który zostanie rozegrany 8 kwietnia 2017 r w Dreźnie.