Dziewczyna z Głogowa napastowana przez imigranta

  Dziewczyna z Głogowa napastowana przez imigranta

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dziewczyna z Głogowa napastowana przez imigranta
  Mieszkająca w Niemczech głogowianka doznała traumatycznego przeżycia z udziałem imigrantów. Najpierw stała się seksualnym celem jednego z nich, a potem pod jej adresem padły groźby zemsty. Mimo interwencji policji, dziewczyna żyje teraz w strachu.
  Dziewczyna z Głogowa napastowana przez imigranta
  Dwudziestoletnia Żaneta Appel pół roku temu wyjechała na południe Niemiec. W miasteczku przy granicy z Austrią i Szwajcarią znalazła w barze legalną pracę.
  Pod koniec października to właśnie w lokalu doszło do niebezpiecznej dla niej sytuacji. O wszystkim opowiedziała swojemu ojcu.
  – Mężczyzna od chwili, gdy wszedł do lokalu upatrzył sobie moją córkę – opowiada Hubert Appel. – Dziwnie się zachowywał, a do tego nachalnie się w nią wpatrywał. Córka czuła się coraz bardziej zagrożona i powiadomiła o wszystkim swojego szefa.
  Kierownik również uznał, że zachowanie imigranta wobec dziewczyny nie jest normalne i wezwał policję. I wtedy mężczyzna wpadł w szał. Awanturował się, a szklany kufel rozbił o własną głowę. Odgrażał się dziewczynie zemstą i stawiał policjantom opór przy wyprowadzaniu z baru.
  – Córka była roztrzęsiona i wyraźnie się bała – mówi jej ojciec. Twierdzi, że ten człowiek był nieobliczalny i niebezpieczny. Krzyczał, że się zemści na Żanecie i że jego koledzy ją znajdą.
  W obawie o córkę, ojciec dziewczyny poszedł na głogowską komendę policji chcąc się dowiedzieć, jak mniej więcej wyglądają procedury niemieckiej policji w takich przypadkach. Polka miała być bowiem przesłuchana przez tamtejsze służby.
  – Chciałem się też dowiedzieć między innymi, czy na policji będzie jej pomagał tłumacz i czy dla bezpieczeństwa może kupić sobie gaz pieprzowy. Chciałem jej potem przekazać, czego może się spodziewać i trochę uspokoić, bo dziecko jest samo z tym problemem. Jednak nasza policja odesłała mnie z kwitkiem. Zamiast mi wytłumaczyć co i jak, to usłyszałem, że córka będzie potraktowana zgodnie z niemieckimi przepisami. Tyle, to i ja wiem! Liczyłem na to, że powiedzą, ja to będzie wyglądać, ale bardzo się zawiodłem.
  Bogdan Kaleta, oficer prasowy komendy policji wyjaśnia, że wszystkie informacje w takich sprawach udzielają odpowiednie konsulaty.
  – Niestety, nie udzielamy takich informacji ponieważ nie znamy dokładnie niemieckich przepisów i procedur.
  Jak poinformował nas Hubert Appel, jego córka została już przesłuchana przez niemieckich funkcjonariuszy w obecności tłumacza. 37-letni imigrant został zatrzymany w celu przeprowadzenia badań psychiatrycznych.
  – Na szczęście właściciel baru przejął się wydarzeniem i sprawdza, czy Żanetę nie nachodzą jacyś inni imigranci. W trosce o bezpieczeństwo kupił Żanecie gaz pieprzowy – dodaje ojciec dziewczyny.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama