Dzieci boją się księdza Idzika?

  Dzieci boją się księdza Idzika?

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dzieci boją się księdza Idzika?
  - Przygotowania do komunii w parafii na Piastowie są dla dzieci bardzo stresujące i męczące - skarżą się niektórzy rodzice. - Ludzie nie przyłożyli się do przygotowania, a teraz mają pretensje - odpowiada J. Idzik
  Dzieci boją się księdza Idzika?
  Przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej to dla wielu młodych katolików wielkie wydarzenie. Jak mówią nam jednak rodzice dzieci z parafii Miłosierdzia Bożego, ich pociechy obawiają się chodzić na przedkomunijne spotkania. Boją się bowiem proboszcza, księdza Janusza Idzika. Dlaczego?

  - Ksiądz mocno naciska na dzieci. W innych parafiach modlitw uczą się na lekcjach religii w szkole. Wiadomo, trzeba je znać, ale ksiądz mocno ciśnie dzieci w tym zakresie i tego materiału do nauczenia się mają bardzo dużo. Muszą też nauczyć się prawie 40 pytań i odpowiedzi. Co więcej, jest też cała masa dodatkowych zajęć, na które mają uczęszczać. Widziałam dziewczynkę, która o szóstej rano maszerowała z lampionem na roraty. Wielu rodziców nie puściło na to maluchów, nie przesadzajmy, żeby tak szybko wstawały - opowiada nam jedna z parafianek, która posyła w tym roku dziecko do komunii.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama