Działkowy włamywacz wpadł na gorącym uczynku

  Działkowy włamywacz wpadł na gorącym uczynku

  PJ

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Policjanci z Pieńska (powiat zgorzelecki) złapali seryjnego włamywacza działkowego. Funkcjonariusze zaalarmowani przez jednego z mieszkańców schwytali 30-letniego przestępcę na gorącym uczynku.
  Włamywacz grasował na terenie Pieńska już od dłuższego czasu. W końcu jeden z posiadaczy ogródka działkowego zmierzając na swą posiadłość zauważył otwarte okno w altanie. Zaniepokojony tą sytuacją wezwał policję, a funkcjonariusze dzięki szybkiej interwencji złapali złodzieja.

  Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Lasowa. W trakcie wyjaśniania wszystkich okoliczności tej sprawy policja ustaliła, że podejrzany od listopada 2016 włamał się do co najmniej 14 altanek na terenie miejscowych ogródków działkowych. Na koncie ma także włamania do pomieszczeń gospodarczych oraz dewastację dwóch altanek.

  Jego łupem padał głównie sprzęt ogrodowy, sprzęt turystyczny i elementy metalowe. Straty szacowane są na 20 tysięcy złotych. Za kradzież z włamaniem 30-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia. O jego dalszych losach zadecyduje sąd.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama