Dwa protesty w jednym czasie

  Dwa protesty w jednym czasie

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dwa protesty w jednym czasie
  1/33
  przejdź do galerii
  Przeciwników i zwolenników obecnego rządu rozdzielił policyjny kordon
  We wtorek, 20 grudnia, o godz. 16 przed ratuszem rozpoczęła się manifestacja KOD-u i Nowoczesnej. Przyszło na nią kilkanaście osób. Na Rynku pojawiła się również dużo większa grupa głogowian popierających rząd Prawa i Sprawiedliwości.

  Manifestujący przeciwnicy rządu przeszli ulicami miasta pod biuro poselskie Wojciecha Zubowskiego. Wykrzykiwali przy tym hasła takie jak: „Precz z kaczorem dyktatorem”, „Nie ma zgody na takie metody”, „Spieprzaj dziadu” oraz „Wolny Sejm, wolne media, wolni Polacy”. Jednocześnie zwolennicy obecnie rządzącej ekipy krzyczeli w stronę KOD-u: „Targowica”, „Kapusie” i „Precz z Głogowa”.

  - Poszliśmy pod biuro Wojciecha Zubowskiego, aby wezwać go do zaprzestania legitymowani obecnej władzy, która łamie konstytucję. Jarosławowi Kaczyńskiemu dziękujemy tylko za jedno. Dzięki niemu opozycja zjednoczyła się jak nigdy dotąd - mówił Jacek Zahorski, przewodniczący głogowskiej Nowoczesnej.

  Podobne słowa padały przez głośniki w stronę przechodniów. Niewiele z nich jednak dotarło, ponieważ grupa zwolenników rządu również wykrzykiwała swoje hasła. A była przy tym dużo głośniejsza.

  - Ci ludzie niszczą Polskę. Opozycja robi co może, żeby wrócić do koryta, a ludzie im w tym pomagają. Ja się nie zgadzam na to. Mamy dobry rząd, który dba o interesy naszego kraju - mówił nam jeden z uczestników marszu wsparcia dla PiS.

  Obie grupy rozdzielił policyjny kordon złożony z kilkunastu funkcjonariuszy. Towarzyszył on manifestującym przez całą drogę. Po dotarciu na ul. Poczdamską, gdzie mieści się biuro posła PiS, obie manifestacje rozeszły się.

  Jedyną rzeczą która połączyła obie manifestacje, było wspólne odśpiewanie hymny narodowego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama