Drogowcy zamkną ulicę Moniuszki

  Drogowcy zamkną ulicę Moniuszki

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Drogowcy zamkną ulicę Moniuszki

  ©Grażyna Szyszka

  Niebawem rusza remont ulicy Moniuszki. Kierowców i mieszkańców czekają kłopotliwe objazdy.
  Drogowcy zamkną ulicę Moniuszki

  ©Grażyna Szyszka

  Tuż po majowym weekendzie, w czwartek, 4 maja drogowcy zamkną jedną z ruchliwszych ulic na osiedlu Chrobrym - ulicę Moniuszki. Rozpocznie się wówczas blisko dwumiesięczny, podzielony na trzy etapy remont jezdni.

  - W pierwszym etapie nie będzie możliwości przejazdu z ulicy Obrońców Pokoju przez Moniuszki w kierunku Budowlanych oraz ulicy Sienkiewicza - informuje Marta Dytwińska - Gawrońska, doradca prezydenta miasta.

  Drogowcy umożliwią jedynie przejazd z ul. Obrońców Pokoju do przedszkola publicznego i budynku przy Obrońców Pokoju 13 - 13C. W pierwszym etapie robót kierowcy nie przejadą też z ul. Budowlanych przez ul. Moniuszki do ul. Obrońców Pokoju. Możliwy będzie dojazd zarówno do przychodni zdrowia, do nieruchomości Budowlanych 18 - 18g jak i do drogi wewnętrznej za kompleksem Skarbek. Dojazd do ul. Sienkiewicza będzie możliwy tylko i wyłącznie od strony ul. Daszyńskiego. Natomiast wyjazd z ul. Sienkiewicza proponowany jest przez ul. Daszyńskiego lub przez ul. Norwida, w kierunku ul. Moniuszki. Zamknięcie w tym etapie potrwa około 30 dni

  Drugi etap przewiduje otwarcie ul. Moniuszki na części wyremontowanej, jednakże na odcinku od wjazdu na zaplecze kompleksu Skarbek w kierunku ul. Budowlanych ruch będzie jednokierunkowy, bez możliwości wjazdu z Budowlanych w ul. Moniuszki. Spowodowane jest to koniecznością wykonania połowy jezdni na przeciwko przychodni zdrowia . Roboty zablokują też wjazd do nieruchomości przy ul. Budowlanych 18 - 18g. Zamknięcie w tym etapie potrwa około 14 dni.

  Ponad 800 tys. zł na remont ulicy

  Trzeci i ostatni etap prac drogowych to zamiana ul. Moniuszki na części wyremontowanej. Na odcinku od wjazdu na zaplecze kompleksu Skarbek w kierunku ul. Budowlanych ruch będzie jednokierunkowy bez możliwości wjazdu z Budowlanych w ul. Moniuszki. A to dlatego, że drogowcy wejdą na połowę jezdni od strony przychodni zdrowia Nie będzie też możliwy dojazd do nieruchomości Budowlanych 18 - 18g. Utrudnienia potrwają około 14 dni.

  Wykonawcą remontu jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Głogowa, a koszt zadania około 800 tys. zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama