Dożynki Gminy Kłodzko w Krosnowicach

  Dożynki Gminy Kłodzko w Krosnowicach

  Damian Bednarz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Już w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia, wszyscy chętni mieszkańcy gminy Kłodzko spotkają się w Krosnowicach, aby podziękować za tegoroczne plony. Patronem medialnym tej imprezy jest m.in. Gazeta Wrocławska i portal naszemiasto.pl.
  Plakat

  Plakat ©Organizatorzy

  Impreza w tym roku odbędzie się w Krosnowicach. Wszystko rozpocznie się o godzinie 10 w Podhalance. To właśnie tam gminni rolnicy i zaproszeni goście spotkają się z władzami samorządowymi, gdzie podsumują żniwa. Wtedy też zostaną ogłoszone wyniki konkursu na Gospodarstwo Roku 2017. Ale czym byłyby dożynki bez tradycyjnej mszy w intencji rolników? Ta odbędzie się w kościele pw. św. Jakuba Apostoła. Oczywiście w Krosnowicach. Planowana jest ona na godzinę 11.30.

  Nagrody w konkursach
  Następnie obchody przeniosą się na miejscowy obiekt sportowy. To właśnie tam odbędzie się misterium chleba i wręczenie odznaczeń państwowych Zasłużony dla rolnictwa.
  Wręczone zostaną także nagrody w konkursie, który elektryzuje każdego mieszkańca gminy. Mowa tu oczywiście o Pięknej i aktywnej wsi gminy Kłodzko 2017. Zaplanowane jest ono na godzinę 15.15, także nie przegapcie! Później nastąpi prezentacja ludowa wsi kłodzkich, odśpiewanie wieńców i wręczenie darów. Wszystkie gospodynie Kół Wiejskich zbiorą się w sali klubowej Orląt Krosnowice na uroczystym spotkaniu.

  Piękni Młodzi na dożynkach
  A czym byłyby dożynki bez wielkiej gwiazdy muzycznej? W tym roku w Krosnowicach zagra zespół Piękni i Młodzi. Występ twórców takich hitów, jak chociażby: „Ona jest taka cudowna” czy „Tak już bez Ciebie”, przewidziany jest na godzinę 17.30. Chwilę wcześniej wystąpi czeska grupa Caporeira. Zaśpiewa także Chór Concerto Glacensis i Oliwia Łuszczyńska, z którą mieli Państwo okazję przeczytać wywiad w poprzednim numerze”Panoramy Kłodzkiej”. Wystąpi także Veornika Khunova.

  Dożynki 2017 zwieńczy pokaz laserowy, a także koncert znanej i lubianej grupy Podzamek Boys.
  Gorąco zapraszamy do Krosnowic!

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie chcemy niemieckiej gazety

   gzk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   na Ziemi Kłodzkiej.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama