Crossfit to ich żywioł!

  Crossfit to ich żywioł!

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Crossfit to ich żywioł!
  Od początku tego roku w Głogowie działa klub Crossfitu, czyli specjalnego treningu siłowego opracowanego na początku stulecia do trenowania policji w Kalifornii.
  Crossfit to ich żywioł!
  Przynosił on tak dobre rezultaty, że zaczęła go stosować nawet armia USA do trenowania marines. Nie trzeba było więc długo czekać, aby stał się on popularny również w cywilu. Do tej pory w Polsce kluby oferujące trening tą metodą powstawały jedynie w największych miastach. Jak crossfit trafił do Głogowa?

  - Jesteśmy trenerami. Pierwszy raz zetknęliśmy się z crossfitem w 2014 roku. Trenowaliśmy w innym mieście, gdzie były zajęcia crossfit. Byliśmy w tym dobrzy, więc stwierdziliśmy, że możemy to zrobić samemu. Przeszliśmy szkolenia, które były prowadzone przez ludzi z USA. Sprawdzili oni naszą wiedzę, nasze umiejętności i dzięki temu uzyskaliśmy takie certyfikaty. Wykupiliśmy licencję i możemy działać. Rozpoczęcie nie było łatwe, bo tego nie może robić każdy. Przejście szkolenia i uzyskanie licencji to złożony proces - mówi Łukasz Michałowski, współwłaściciel boksu crossfitowego przy ul. Mickiewicza 53 e.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama