Budżet przyjęty bez większych dyskusji

  Budżet przyjęty bez większych dyskusji

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Budżet przyjęty bez większych dyskusji
  1/9
  przejdź do galerii
  Na liście wydatków na 2017 rok jest zakup służbowego auta dla starosty.
  Powiatowi radni uchwalili przyszłoroczny budżet. Zanim jednak radni zaczęli obrady, wystąpił dla nich zespół Wrzos z Kotli, który zaśpiewał kolędy.

  W przyszłorocznym budżecie po stronie dochodów zapisano kwotę blisko 105 mln zł, a wydatkach 108 mln zł. Deficyt ma być pokryty w całości wolnymi środkami z lat poprzednich.

  Na zaplanowane na przyszły rok inwestycje powiat przeznaczył nieco ponad 8 mln zł.
  Na zadania związane z drogami powiatowymi zabezpieczono blisko 2,9 mln zł. Wśród nich jest m.in. przebudowa drogi w Ruszowicach, dofinansowanie budowy chodnika w Grochowicach, budowę części chodnika w Turowie, remont i przebudowa ulicy Obiszowskiej w Jerzmanowej, a także przebudowa ulicy Morcinka w Głogowie. Na zakupy sprzętu i doposażenie gminnych OSP powiat przygotował 50 tys. zł.

  Radni zwiększyli też z 10 do 20 tys. zł dofinansowanie do „Stachuriady” w Grochowicach i przyznali 10 tys. zł na rozwój parku w Wojszynie (gm. Pęcław).

  W planach jest także termomodernizacja budynku przy ul. Piaskowej 1, przebudowa instalacji grzewczej, wodociągowej i kanalizacji w budynku starostwa oraz budowa windy zewnętrznej przy siedzibie powiatu. Budżet zakłada też kwotę 540 tys. zł jako wniesienie wkładów do Głogowskiego Szpitala Powiatowego. Natomiast w budynku DPS planuje się przebudowę łazienek z przystosowaniem ich dla osób niepełnosprawnych.

  Budżet zakłada też rezerwę w wysokości 150 tys. zł na zakup nowego samochodu służbowego dla starosty. Ma to być ekologiczne, oszczędne auto o napędzie hybrydowym.

  Zapis ten został skrytykowany przez radnych z KWW Jana Zubowskiego, którzy wnioskowali, by zamiast na zakup nowego samochodu, powiat przeznaczył te pieniądze na potrzebny sprzęt do szpitala.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama