Błyskawiczna akcja młodych policjantów. Uratowali...

  Błyskawiczna akcja młodych policjantów. Uratowali człowiekowi życie

  Mateusz Różański

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Błyskawiczna akcja młodych policjantów. Uratowali człowiekowi życie
  Sierżant Marcelina Rudnicka i sierżant Radosław Kupiec, podczas swojego patrolu zauważyli, jak starszy mężczyzna upada na ziemię. Poszkodowany uderzył głową o asfalt i stracił przytomność. Policjant i policjantka widząc to, natychmiast ruszyli z pomocą. Funkcjonariusze przystąpili do reanimacji i powiadomili pogotowie ratunkowe. Mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do szpitala.
  Błyskawiczna akcja młodych policjantów. Uratowali człowiekowi życie
  Do zdarzenia doszło 20 kwietnia 2016 r. Patrolując ulicę Pomorską w Legnicy dzielnicowi zauważyli starszego człowieka, który nagle upadł na jezdnię i uderzył głową o asfalt. Policjantka i policjant natychmiast podbiegli do mężczyzny. Funkcjonariusze zobaczyli, że poszkodowany zaczyna krwawić. Mężczyzna był nieprzytomny. Funkcjonariusze błyskawicznie zaczęli go reanimować, wzywając jednocześnie na miejsce pogotowie ratunkowe.
  Dzielnicowi zatamowali krwawienia i okryli mężczyznę kocem termicznym. Policjanci zabezpieczając miejsce zdarzenia ustawili radiowóz w poprzek jezdni i włączyli sygnały, aby ostrzec w ten sposób innych uczestników ruchu.

  Do przyjazdu pogotowia cały czas funkcjonariusze monitorowali czynności życiowe poszkodowanego. Karetka, która przyjechała na miejsce zabrała mężczyznę do szpitala.

  Policjanci ustalili gdzie mieszka i poinformowali o wszystkim jego żonę, która podziękowała im za okazaną pomoc. Powiedziała też, że jej mąż ma 68 lat i niedawno przeszedł udar, stąd też problemy z utrzymaniem równowagi i ewentualną przyczyną jego upadku.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo policjanci................

   viarus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Super ! takich policjantow jak najwiecej ktorzy pomagaja a nie tylko mandatowo!Sympatyczni mlodzi ktorzy obywatelowi pomagaja ,a przestepca ma sie bac ! tak trzymac!!!!!!!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mylnie pojęć..

   Tore (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Reanimowali??? Czy udzielili pierwszej pomocy? Bo tamowanie krwotoków i okrycie kocem termicznym to nie reanimacja tylko pierwsza pomoc. Brawo dla Policjantów za podjęte działania. Ale...rozwiń całość

   Reanimowali??? Czy udzielili pierwszej pomocy? Bo tamowanie krwotoków i okrycie kocem termicznym to nie reanimacja tylko pierwsza pomoc. Brawo dla Policjantów za podjęte działania. Ale dziennikarz opisujący sytuację powinien skorzystać przynajmniej z Google lub Wikipedii i sprawdzić znaczenie słów "reanimacja", "resuscytacja" i "pierwsza pomoc" i co oznaczają, to artykuły będą bardziej rzetelne i oddające w pełni sytuację na miejscu zdarzenia.
   Po takich artykułach społeczeństwo myli pojęcia i używają słowa reanimacja do wszystkich czynności związanych z pierwszą pomocą nawet naklejenie plasterka później dla społeczeństwa jest reanimacją. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pogotowie

   Wiedzacy to (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Urzekla mnie twa historia.....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo!

   Leszek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

   J.w.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama