Areszt dla kobiety, która chciała wyłudzić pieniądze metodą...

  Areszt dla kobiety, która chciała wyłudzić pieniądze metodą "na wnuczka"

  MAL, MR

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Trzy miesiące w areszcie spędzi młoda kobieta, która w Obornikach Ślaskich chciała wyłudzić pieniądze metodą "na wnuczka". Teraz grozi jej 9 lat więzienia. Policja poszukuje jej wspólników. Dziewiętnastolatka z Krakowa próbowała wyłudzić od 89-latki z Obornik Śląskich prawie 10 tysięcy złotych.
  Wszystko działo się w piątek. To jeden z typowych scenariuszy oszustw „na wnuczka”. Do staruszki zadzwoniła osoba z informacją, że jej wnuk jest sprawcą śmiertelnego wypadku drogowego i trafi do aresztu chyba, że wpłacona zostanie kaucja. Miało to być 40 tysięcy złotych. Kobieta zebrała niecałe 10 tysięcy. Dokładnie 9200 zł – podaje policja. Dziewiętnastolatka podjechała pod jej dom po te pieniądze. W tym momencie została zatrzymana.

  PRZECZYTAJ KONIECZNIE jak działają gangi fałszywych wnuczków

  Podczas przesłuchania nie przyznała się do postawionego jej zarzutu oszustwa. Sąd uznał jednak, że dowody obciążające młodą kobietę z Krakowa są wystarczające, by ją aresztować. Jak się dowiadujemy śledczy mają, by przypuszczać, że oszustka miała wspólników. Do staruszki dzwoniły jakieś osoby informujące o rzekomym śledztwie, podawały nawet nazwisko „prokuratora”, zajmującego się sprawą.

  To jeden z typowych – choć niejedyny – scenariusz tego typu oszustw. Przestępcy nie dają swojej ofierze czasu na myślenie. Dzwoni czasem „policjant” a czasem osoba podająca się za krewnego. Czasem mówi, że jest zatrzymana i może wykonać tylko jeden telefon. Wszystko po to, by ofiara nie miała czasu na przemyślenie sytuacji ewentualnie na skontaktowanie się z kimś z rodziny.

  Warto pamiętać, że żaden policjant ani prokurator nie weźmie do ręki w gotówce pieniędzy na kaucję. Nie będzie nikogo wysyłał samochodem czy taksówką pod dom. Kaucję wpłaca się na rachunek bankowy w sądzie albo prokuraturze.

  KLIKNIJ TU - Policjant nigdy nie poprosi Cię o pieniądze

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NA BANK...

   łazior (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Daruś w przebraniu,a kapeć stoi za rogiem!!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   komentarz

   GOŚĆ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Cyganka?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama