Antyterroryści ćwiczyli ze Słowakami i Czechami (ZDJĘCIA)

  Antyterroryści ćwiczyli ze Słowakami i Czechami (ZDJĘCIA)

  PB

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ćwiczenia antyterrorystyczne
  1/13
  przejdź do galerii

  Ćwiczenia antyterrorystyczne ©mat. policji

  Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu oraz policjanci jednostek antyterrorystycznych z Czech i Słowacji brali udział doskonaleniu taktyczno – strzeleckim na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie (woj. lubuskie).
  Funkcjonariusze doskonalili swoje umiejętności m.in. szturmując budynki i przeszukując je oraz wchodząc do pomieszczeń. Ponadto, pracowano nad taktyką przemieszczania się zespołów bojowych, szturmowania środków komunikacji zbiorowej, działań antyterrorystycznych z wykorzystaniem łodzi desantowej, ochrony VIP, a także działań wysokościowych z wykorzystaniem technik alpinistycznych.

  - Kolejny raz wrocławski Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji zaprosił na ćwiczenia zaprzyjaźnione jednostki, aby wymienić się doświadczeniami oraz sprawdzić poziom taktyczno-strzelecki i fizyczny. Owocna współpraca jest dużą wartością dodaną, bo nic tak nie rozwija jak współpraca. Wspólne doświadczenia bojowe pozwalają sprawdzić różne rozwiązania taktyczne i wyciągać wnioski na przyszłość - mówi Paweł Petrykowski z wrocławskiej policji.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama