Ale wpadka! Konopie, nielegalny tytoń i spirytus w jednym...

  Ale wpadka! Konopie, nielegalny tytoń i spirytus w jednym magazynie

  JEW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Ale wpadka! Konopie, nielegalny tytoń i spirytus w jednym magazynie
  1/4
  przejdź do galerii

  ©fot. Izba Celna we Wrocłlawiu

  4,5 tysiąca krzewów konopi indyjskich, ponad 12 ton tytoniu i 400 litrów zacieru do produkcji spirytusu odnaleźli dolnośląscy policjanci. Plantacja konopi była schowana w polu kukurydzy. Natomiast nielegalny magazyn z tytuoniem i alkoholem znajdował się na terenie jednej z posesji w okolicach Kamieńca Ząbkowickiego.
  Na miejscu zabezpieczono także fragmenty linii produkcyjnej: maszynę do cięcia tytoniu o wartości 800 tys. zł, suszarnię bębnową o wartości 160 tys. zł.  Potencjalne straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego, to prawie 9 milionów złotych. Policja zatrzymała w tej sprawie mężczyznę w wieku 32 lat, któremu za uprawę i posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat a za posiadanie znacznej ilości tytoniu do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa.

  To dziesiąta nielegalna linia produkcyjna zlikwidowana na Dolnym Śląsku w tym roku. Zarówno maszyny, jak i tytoń trafiły do magazynów Izby Celnej, gdzie przechowuje się łącznie ponad 40 ton tytoniu, zajętego tylko w tym roku. Statystyki z poprzedniego roku zostały już w lipcu podwojone - informuje Arkadiusz Barędziak, rzecznik prasowy Izby Celnej we Wrocławiu.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   60tki

   Dwie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Wolny i Moskwa zwykłe kapusty

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama