Akt oskarżenia dla kierowcy z Rumunii

  Akt oskarżenia dla kierowcy z Rumunii

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Akt oskarżenia dla kierowcy z Rumunii
  Zarzuty dla sprawcy zderzenia tira z fiatem punto, w którym zginęła kobieta z Zofiówki.
  Akt oskarżenia dla kierowcy z Rumunii
  Prokuratura Rejonowa w Głogowie przygotowała akt oskarżenia przeciwko rumuńskiemu kierowcy tira, który w listopadzie ubiegłego roku, w pobliżu Gaików (gm. Jerzmanowa), spowodował tragiczny w skutkach wypadek drogowy. W jego wyniku, dwa dni później w szpitalu zmarła mieszkanka pobliskiej Zofiówki.

  Dramat rozegrał się wczesnym rankiem 9 listopada 2016 roku. Kierująca fiatem punto kobieta wracała z pracy do domu. Kiedy skręcała z drogi krajowej nr 3 w boczną, prowadzącą do Zofiówki, uderzyła w nią rozpędzona ciężarówka, która rozpoczęła manewr wyprzedzania auta kobiety.

  Mieszkankę Zofiówki odwieziono do szpitala. Kobieta doznała wielu obrażeń, w tym krwiaka mózgu, złamania kości podstawy czaszki, stłuczenia płuc i złamania kilku żeber. Lekarze robili, co mogli, by uratować ofiarę wypadki, jednak bez powodzenia. Ewa zmarła w szpitalu 11 listopada, czyli dwa dni po wypadku.

  W dniu tragedii policja zatrzymała do wyjaśnienia 24-letniego Nicustora A. Sprawdziła też, że rumuński kierowca był trzeźwy.

  W toku postępowania śledczy ustalili, że sprawca wypadku nie zastosował szczególnej ostrożności i przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 10 km na godzinę. Złamał też zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu, doprowadzając do zderzenia z samochodem kobiety, która prawidłowo wykonywała manewr skrętu.

  Oskarżony złożył wyjaśnienia, przyznał się do czynu, a następnie złożył wniosek o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy.

  Prokuratura wnosi o zasądzenie 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama