Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dolnośląskie firmy wróciły z pierwszymi kontraktami z targów żywności w Paryżu SIAL 2018

opr. BMK
Dolny Śląsk promował się w Paryżu jako producent żywności unikatowej, zdrowej, ekologicznej i najwyższej jakości. We Francji panuje moda na produkty ekologiczne, stąd ogromne zainteresowanie produktami naszych przedsiębiorców.
Dolny Śląsk promował się w Paryżu jako producent żywności unikatowej, zdrowej, ekologicznej i najwyższej jakości. We Francji panuje moda na produkty ekologiczne, stąd ogromne zainteresowanie produktami naszych przedsiębiorców. Materiały Prasowe
W niedawno zakończonych targach branży spożywczej SIAL 2018 w Paryżu, na zaproszenie Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej uczestniczyli dolnośląscy regionalni przedsiębiorcy. Było to dziesięć głównie małych, rodzinnych firm branży spożywczej oraz Zakłady Ceramiczne Bolesławiec.

W niedawno zakończonych targach branży spożywczej SIAL 2018 w Paryżu, na zaproszenie Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej uczestniczyli dolnośląscy regionalni przedsiębiorcy. Było to dziesięć głównie małych, rodzinnych firm branży spożywczej oraz Zakłady Ceramiczne Bolesławiec.

SIAL Paris to globalna platforma biznesowa dla branży spożywczej i wiodące wydarzenie na francuskim rynku żywności. Spotykają się tu producenci żywności, dystrybutorzy, importerzy, hurtownicy i detaliści, a także przedstawiciele gastronomii instytucjonalnej i gastronomicznej.

Na regionalnym stoisku Dolnego Śląska prezentowały się firmy sektora MSP, które miały możliwość pokazania swoich produktów i odbycia spotkań z potencjalnymi kontrahentami. Dolny Śląsk promował się jako producent żywności unikatowej, zdrowej, ekologicznej i najwyższej jakości. We Francji panuje moda na produkty ekologiczne, stąd ogromne zainteresowanie produktami naszych przedsiębiorców.

– Spotykamy tu mnóstwo potencjalnych kontrahentów z całego świata. Prowadziliśmy już rozmowy z klientami z Arabii Saudyjskiej, Ameryki, Kanady, Azerbejdżanu…. Wydaje mi się, że dla każdego producenta – nawet jeśli nie jest jeszcze gotowy albo chętny do zainwestowania w eksport – bardzo fajne są takie targi, żeby zobaczyć jakie są trendy żywnościowe na świecie, co jest poszukiwane i jak nasze produkty są odbierane przez różne narodowości – mówi Michał Sznajder prowadzący małym rodzinne gospodarstwo Kiszone warzywa z Doliny Baryczy.

– Jesteśmy tutaj jako członek Dolnośląskiego Szlaku Wina i Piwa. Chcemy zorientować się jak wygląda podobna impreza, jak zdobyć kontrahentów spoza Polski, a być może wrócić z ciekawymi kontraktami. Cieszymy się, że możemy tak mały biznes zaprezentować w skali europejskiej – mówi Marek Janiak z Winnicy Jadwiga, która najduje się w paśmie grzbietu południowego Wzgórz Trzebnickich.
Irena Kosoń prowadząca w Kamieńcu Ząbkowickim rodzinną firmę Laro (orzeszki w karmelu i czekoladzie), planuje większy rozwój i ekspansję nie tylko na Europę. – Nowym kontrahentom proponujemy produkty, które nie zawierają konserwantów, nie mają żadnych barwników ani środków, w jakikolwiek sposób wpływających niekorzystnie na organizm – mówi Irena Kosoń

– SIAL to targi, z których nie wyjeżdża się bez kontraktów. Każdy z przedsiębiorców odbywał codziennie mnóstwo rozmów z producentami, dystrybutorami. Pierwsze kontrakty już zostały podpisane – podkreśla Dominika Rawecka z DAWG. – Ku wielkiemu zaskoczeniu naszych przedsiębiorców zainteresowanie ich produktami było ogromne. Współpracę z nich chce podjąć np. przedstawiciel francuskiej sieci sklepów z polską żywnością – dodaje Dominika Rawecka.

Dolnośląscy przedsiębiorcy znaleźli na targach SIAL również firmy transportowe, które ułatwią współpracę na linii Polska- Francja, ale także Jordania ( wysyłanie kontenerów w towarem). Właścicielami tych firm są Polacy, zatem nie ma bariery językowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska