Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czterogwiazdkowy hotel powstanie w miejscu dawnego budynku farmacji [WIZUALIZACJE]

Błażej Organisty
Materiały inwestora
40 pokoi, w tym apartament Prezydencki i Książęcy, fitness i SPA - to wszystko pojawi się w zabytkowym budynku u zbiegu ul. Szewskiej i pl. Nankiera, gdzie do 2012 roku mieścił się wydział farmacji Uniwersytetu Medycznego. Przebudowa już ruszyła, a zakończy się w pierwszym kwartale 2019 roku. Inwestycja jest warta 32 mln zł.

Rozpoczęły się prace budowlane w byłym budynku wydziału farmacji Uniwersytetu Medycznego przy placu Nankiera 1. Od kilku lat zabytkowy obiekt stał opustoszały i niszczał, w żaden sposób nie przypominając czasów, kiedy w połowie XVI wieku był rezydencją książąt opolskich, a w XIX wieku istniało w nim gimnazjum dla dziewcząt. Za niespełna dwa lata zamieni się w czterogwiazdkowy hotel.

Na parterze goście hotelowi znajdą recepcję, lobby bar, a także restaurację i kawiarnio-cukiernię. Pierwsze piętro to hol i trzy sale konferencyjne, które w razie potrzeby można będzie połączyć. Na pozostałych trzech piętrach zamieszkają goście, którzy do wyboru dostaną 40 pokoi dwuosobowych, w tym 6 o podwyższonym standardzie oraz 2 apartamenty: Prezydencki i Książęcy. Dodatkową atrakcją będzie centrum fitness i SPA.

Wprawdzie hotel będzie miał jedną kondygnacją podziemną, ale jej przeznaczeniem nie jest parking. Nie oznacza to jednak, że goście nie będą mieli, gdzie zostawić samochodów. - Przewidzieliśmy miejsca postojowe na czas przyjazdu i odjazdu gości. Hotel zapewni im także strzeżony parking, garaż, jak również usługę odwiezienia i przywiezienia auta ze strzeżonego parkingu – zapewnia Bogdan Baszak z zarządu spółki HB INVEST, która jest inwestorem.

Baszak dodaje, że wszystkie projektowane pomieszczenia hotelowe będą urządzone w sposób luksusowy, dostosowany do standardu pięciogwiazdkowego. Przypomina także, że dwie sale gotyckie na parterze wpisane są do rejestru zabytków. - Trzeba było zachować oryginalne sklepienia – kończy przedsiębiorca.

Inwestor wyda na przebudowę zabytkowego budynku 32 miliony złotych. Wspólnikiem Bogdana Baszaka jest inny biznesmen z zarządu firmy HB INVEST – Stanisław Han, który jest także właścicielem wszystkich spółek wchodzących w skład Grupy Hasco. To właśnie Hasco-Lek cztery lata temu kupił za 4 mln zł zabytkowy obiekt.

Historia budynku u zbiegu ul. Szewskiej i pl. Nankiera sięga XIV wieku. Na początku był domem biskupa Trebinje i opatów cysterskich. Do 1532 r. gmach był siedzibą książąt opolskich, potem zmieniał właścicieli i był wielokrotnie przebudowany. W XIX wieku działało w nim gimnazjum dla dziewcząt imienia cesarzowej Wiktorii. W 1945 r. służył radzieckiej komendanturze miasta, a od 1957 r. został siedzibą wydziału farmacji ówczesnej Akademii Medycznej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska