Cracovia - Zagłębie Lubin (WYNIK, 25.11.2019, SKRÓT MECZU, BRAMKI, GOLE, VIDEO, RELACJA, Ekstraklasa)

DF
Andrzej Banaś
KGHM Zagłębie Lubin w meczu kończącym 16. kolejkę PKO Ekstraklasy przegrało z Cracovią 0:2.

Do starcia w Krakowie obie drużyny podchodziły z nieco innymi priorytetami. Trzy punkty dla Cracovii oznaczałyby, że zespół prowadzony przez Michała Probierza awansowałby na pozycję wicelidera tabeli PKO Ekstraklasy, wyprzedzając tym samym Śląsk Wrocław. KGHM Zagłębie Lubin przed poniedziałkowym spotkaniem traciło natomiast pięć punktów do ósmego miejsca. „Miedziowi” po ostatniej wpadce z Rakowem Częstochowa (2:2 u siebie) oddalili się od gry w grupie mistrzowskiej po zakończeniu rundy zasadniczej.

Choć w pierwszych minutach grę prowadzili gospodarze (Ľubomír Guldan co rusz przecinał dośrodkowania i prostopadłe podania piłkarzy „Pasów”), to podopieczni Martina Ševeli stworzyli przed przerwą najgroźniejszą sytuację. Alan Czerwiński dobrze wypatrzył w polu karnym Damjana Bohara, lecz Słoweniec znajdujący się na ósmym metrze przed bramką Michala Peškoviča nieczysto uderzył piłkę. Za komentarz do pierwszej połowy, która nie obfitowała w emocje, niech świadczy nietęga mina, z jaką prezes Cracovii Janusz Filipiak obserwował mecz.

Po zmianie stron lubinianie długo radzili sobie z naporem ze strony ofensywnych graczy ekipy z Małopolski. Defensywa „Miedziowych” po raz pierwszy zawiodła w 75. minucie. Wrzutkę Cornela Râpy wykorzystał David Jablonský, który po strzale głową pokonał Konrada Forenca. Tuż przed ostatnim gwizdkiem Zagłębie dobił z kolei Diego Ferraresso.

Cracovia - Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)

Bramki: Jablonský 75, Ferraresso 90+3.

Cracovia: Pesković - Râpă, Helik, D. Jablonský, Pestka - Dimun - Wdowiak (90. Ferraresso), Gol, van Amersfoort, Hanca - R. Lopes (86. Piszczek).

Zagłębie: Forenc - Czerwiński, Kopacz, Guldanl, Balić, Tosik - Bohar, Starzyński, Slisz (84. Suljić), Živec (76. Szysz) - Białek.

Sędziował: Paweł Raczkowski.

Widzów: 7 236.

ZGŁOŚ KANDYDATA! Sportowiec Roku 2019 na Dolnym Śląsku - 67. Plebiscyt Gazety Wrocławskiej