Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Concordia Hub: próba połączenia biznesu i inicjatyw społecznych na wyspie Słodowej

Marcin Kruk
Marcin Kruk
Concordia Hub na wyspie Słodowej nabiera kształtów. Budynek ma mieć wiele funkcji, ale przede wszystkim jest przedsięwzięciem komercyjnym, które ma na siebie zarabiać. We wtorek przedstawiciele inwestora i wykonawcy oprowadzali po budowie
Concordia Hub na wyspie Słodowej nabiera kształtów. Budynek ma mieć wiele funkcji, ale przede wszystkim jest przedsięwzięciem komercyjnym, które ma na siebie zarabiać. We wtorek przedstawiciele inwestora i wykonawcy oprowadzali po budowie
Concordia Hub na wyspie Słodowej nabiera kształtów. Budynek ma mieć wiele funkcji, ale przede wszystkim jest przedsięwzięciem komercyjnym, które ma na siebie zarabiać. W poniedziałek przedstawiciele inwestora i wykonawcy oprowadzali po budowie.

Dużą determinację w terminowym zakończeniu budowy wykazuje inwestor budynku Concordia Hub powstającego na wyspie Słodowej 7. W listopadzie obiekt ma być oddany do użytku, a w marcu 2020 r. udostępniony publiczności.

Podczas oprowadzania po budowie przedstawiciele inwestora podkreślali, że zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Concordia ma być w dużym stopniu otwarta na mieszkańców i gości odwiedzających wyspę. Podkreślać to mają trzy wejścia do budynku powiązane z poszczególnymi funkcjami: główne prowadzące do klatki schodowej i windy pozwalających dostać się do biur; od strony hotelu Tumskiego do Concordii będzie wchodziło się przez drewniane drzwi odtworzone w miejscu starego wejścia do kamienicy; trzecie od strony wyspy wiodące przez przeszkloną ścianę do otwartej części gastronomicznej.

Na kolejnych piętrach znajdzie się 75 biur oferujących miejsca dla około 300 osób oraz większe otwarte przestrzenie. Na dachu architektka przewidziała otwarty taras z bardzo dużą zieloną ścianą. Założeniem jest oferowanie niewielkich biur w przystępnej cenie oraz udostępnienie otwartych przestrzeni budynku pracownikom, którzy będą chcieli oderwać się od biurek. Powierzchnie będą oferowane do wynajęcia, nie do sprzedaży i, jak zapewnia inwestor, zainteresowanie jest duże.

Concordia Hub ma tętnić życiem kulturalnym – właściciel, poznańska spółka Pro Design – zapewnia o dużej otwartości dla realizacji ciekawych inicjatyw oraz zapowiada preferencyjne warunki w udostępnianiu przestrzeni. Pomieszczenia Concordii będą oferowane też klientom do urządzania imprez okolicznościowych.

O zabytkową kamienicę – jedyną, która ocalała na wyspie po II wojnie światowej walczyli aktywiści. Przekonywali oni, że w kamienicy powinno działać centrum społeczno-kulturalne, a wyspa ma być miejscem działań artystycznych i społecznych, a dobudowywaną do niej Concordię nazywali korpo-klockiem. Inwestor odświeżył projekt i zadeklarował otwartość na mieszkańców i gości odwiedzających wyspę.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska