Chinka Chen Yuxi złotą medalistką w skokach z wieży 10 m. Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak bez awansu do finału. Porażka w eliminacjach

OPRAC.:
Mateusz Pietras
Chińska dominacja w pływackich mistrzostwach świata w Fukuoce
Chińska dominacja w pływackich mistrzostwach świata w Fukuoce TWITTER/CGTN SPORTS SCENE
Trwa dominacja reprezentacji Chin w mistrzostwach świata w skokach do wody, które odbywają się w japońskiej Fukuoce. W dziewiątym finale - skokach z wieży 10 m kobiet - dziewiąte złoto dla Państwa Środka zdobyła Chen Yuxi. Polki nie startowały. W szóstym dniu rywalizacji odpadli Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak specjalizujący się w skokach do wody z trampoliny 3 m. Obaj zakończyli swój występ w eliminacjach.

Chińska dominacja w skokach do wody

Chinka Chen Yuxi zdobyła tytuł mistrzyni świata w skokach do wody z wieży 10 metrów. 18-letnia zawodniczka nie miała sobie równych. Chińska zawodniczka zakończyła zmagania z dorobkiem 457,85 pkt. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Quan Hongchan. 16-latka miała łączną notę niższą o dwanaście punktów. Zaś brązowy medal mistrzostw świata rozgrywanych w japońskiej Fukuoce zdobyła Kanadyjka Caeli McKay - 340,25 pkt.

Trwa dominacja reprezentacji Chin w mistrzostwach świata w skokach do wody. Dzisiejsze złoty było dziewiątym w tegorocznym Czempionacie. Każdy poprzedni finał kończył się zwycięstwem sportowca z Państwa Środka.

W klasyfikacji medalowej reprezentanci Chin mają na swoim koncie dwanaście medali. Drugie miejsce zajmuje Meksyk z dorobkiem pięciu medali. Podium uzupełniają zawodnicy Wielkiej Brytanii, którzy do tej pory trzy razy stawali na stopniu podium.

W środowym finale reprezentantki Polski nie startowały.

Chinki były klasą samą dla siebie, bo po czterech próbach miały więcej punktów niż pozostałe zawodniczki po pięciu.

Biało-Czerwoni po za finałem

Wcześniej w środę rozpoczęły się zmagania mężczyzn w skokach z trampoliny 3 m, których finał zaplanowano na czwartek. W eliminacjach Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak nie zdołali awansować do finału. Rzeszutek zajął dwudzieste szóste miejsce, a Lesiak został sklasyfikowany na trzydziestej dziewiątej pozycji.

Rywalizacja w skokach do wody w Fukuoce potrwa do soboty.