Chemik Police - Impel Wrocław 2:3 [WYNIK, RELACJA]. Miła niespodzianka w Szczecinie

Jakub Guder; Twitter @JakubGuder
Chemik Police - Impel Wrocław 2:3
Chemik Police - Impel Wrocław 2:3 Jarosław Jakubczak
Chemik Police - Impel Wrocław 2:3 [WYNIK, RELACJA]. Wicemistrzynie Polski sprawiły dużą niespodziankę pokonując 3:2 mistrzynie Polski, czwartą drużynę w Europie. Rywalizacja w półfinale Orlen Ligi toczy się do trzech wygranych. Drugi mecz w poniedziałek o godz. 19 także w Szczecinie. Trzeci i czwarty w czwartek oraz w piątek w Orbicie.

Chemik Police - Impel Wrocław 2:3 (25:13, 23:25, 13:25, 25:13, 10:15)
[b]Chemik:
Werblińska 9, Bednarek-Kasza 7, Glinka-Mogentale 16, Bjelica 21, Veljković 9, Ognjenović 6, Zenik (libero) oraz Krzos, Rabka 1, Kowalińska 2, Mróz 1 i Jagieło 1
Impel: Ptak 11, Kąkolewska 12, Cutura 17 (MVP), Gryka, Topić 11, Kaczor 10, Sawicka (libero) oraz Mroczkowska 1, Kwiatkowska, Grejman, Kauffeldt i Hagglund 2.

Mecz był bardzo nierówny z obu stron, ale liczy się efekt końcowy. Gdy w pierwszym secie Chemik rozbił siatkarki Tore Aleksandersena do 13, wydawało się, że będziemy mieli powtórkę z czterech poprzednich spotkań obu ekip – szybkie 3:0 dla mistrzyń Polski.

Impelki przeszły jednak niesamowitą metamorfozę w kolejnych dwóch partiach. W drugiej wygrały co prawda zaledwie do 23, ale prowadził już nawet 18:12, by w końcówce pozwolić się dojść rywalom na remis po 22. Na szczęście końcówka była dla nich.

Set trzeci miał zaskakująco jednostronny przebieg – poli-czanki ugrały ledwie 13 oczek. W czwartym było dokładnie odwrotnie.

W piątej odsłonie zaczęło się kiepsko, bo od prowadzenia Chemika 4:1. Impel jednak z każdą piłką się rozkręcał i zwyciężył pewnie 15:10.

Słowa uznania należą się zwłaszcza dla MVP meczu Hany Cutury, rozgrywającej Jenny Hagglund, ale przede wszystkim dla libero Agaty Sawickiej, która rozegrała kapitalne zawody.