Brydż sportowy. Wrocławianie najlepsi w Igrzyskach Gier Umysłowych!

WoK
Kolejny wielki sukces wrocławskich brydżystów. Tym razem przywieziony z Chin.

W chińskiej miejscowości Hua’an (prowincja Jiangsu) odbyła się kolejna edycja IMSA ELITE MIND SPORT, czyli igrzysk gier umysłowych. Rywalizowano na takich polach jak brydż sportowy, szachy, warcaby, go, szachy chińskie oraz chińska gra karciana Guandan.

Impreza miała charakter zamknięty, gdyż w poszczególnych dyscyplinach zaproszenie dostali tylko najlepsi zawodnicy. W brydżu sportowym do stołu zaproszono trzy najlepsze drużyny z ostatnich mistrzostw świata oraz reprezentację gospodarzy w kategorii open i kobiet. W pozostałych dyscyplinach powołano pod broń najlepszych zawodników zgodnie z rankingiem indywidualnym.

Reprezentacja Polski w brydżu (kategoria open) wystąpiła w następującym składzie: Piotr Gawryś, Stanisław Gołębiowski, Michał Klukowski, Włodzimierz Starkowski, Krzysztof Jassem i Marcin Mazurkiewicz. Biało-czerwoni startowali w trzech konkurencjach.

- W turnieju drużynowym po dwudniowych eliminacjach zajęliśmy pierwsze miejsce i w finale spotkaliśmy się z drużyną Szwecji, czyli wicemistrzem Świata z 2015 roku - zdaje nam relację guru, Stanisław Gołębiowski. - W przeciwieństwie do meczu ubiegłorocznego, który był niezwykle wyrównany i zakończył się naszym minimalnym zwycięstwem, tym razem nasi rywale zostali rozbici w meczu 48-rozdaniowym 142:96,7. Złoto dla nas - dodaje.

Drugi złoty medal zdobyli nasi reprezentanci w turnieju par, który pewnie wygrali niespodziewanie Stanisław Gołębiowski i Włodzimierz Starkowski. O mały włos, a biało-czerwoni wywalczyliby potrójną koronę, gdyż w turnieju indywidualnym drugie miejsce zdobył nasz najmłodszy zawodnik Michał Klukowski, ulegając zawodnikowi z Bułgarii.