Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będą inwestycje w placówki i kadry medyczne. Samorząd Województwa Dolnośląskiego i Uniwersytet Medyczny podpisały porozumienie

Monika Fajge
Monika Fajge
Urząd Marszałkowski
Samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu podpisały porozumienie w sprawie ochrony zdrowia. Powstała lista planowanych inwestycji.

"Dzięki współpracy możemy podejmować więcej kluczowych działań na rzecz rozwoju opieki medycznej na Dolnym Śląsku. Dziś zobowiązaliśmy do realizowania wspólnych inwestycji i programów, które są długo oczekiwane i niezwykle ważne z punktu widzenia mieszkańców Dolnego Śląska" - mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

W ramach Porozumienia na rzecz współpracy w ochronie zdrowia na terenie Dolnego Śląska ustalono listę najważniejszych inwestycji i projektów, które będą realizowane w najbliższych latach. Na liście znalazły się:

  • budowa Nowego Szpitala Onkologicznego, do którego przeniesione zostanie Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii,
  • utworzenie zintegrowanego Instytutu Pediatrii USK
  • utworzenie Instytutu Hematoonkologii na bazie USK
  • powołanie w strukturach USK Centrum Nowoczesnych Technologii i Sztucznej Inteligencji w Ochronie Zdrowia
  • rozwój medycyny robotycznej w oparciu o infrastrukturę USK oraz samorządu województwa

"Innowacyjność oraz nasza wspólna troska o zdrowie Dolnoślązaków pozwala nam realizować ważne projekty, do których należy zaliczyć rozpoczęcie programu transplantacji serca w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu oraz start ogólnopolskiego pilotażu krajowej sieci onkologicznej w Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii. Współpraca jest niezbędna, aby zapewnić mieszkańcom naszego regionu jeszcze lepsze warunki leczenia oraz profilaktykę" - zaznacza marszałek Cezary Przybylski.

[polecany22982599[/polecany]

Porozumienie ma "wyjść na zdrowie" mieszkańcom Wrocławia i całego Dolnego Śląska

"Jednocząc siły, jesteśmy w stanie zabezpieczyć kluczowe obszary opieki zdrowotnej i nie tylko zapewnić pacjentom odpowiednią opiekę, ale także rozwijać usługi medyczne w naszym kraju. To gwarancja inwestycji w zdrową przyszłość nas wszystkich" - podkreśla rektor Uniwersytetu Medycznego prof. Piotr Ponikowski.

Obok rozwoju infrastruktury, za równie ważną kwestię uznano inwestycje w kadry medyczne. Strony zobowiązały się do poszerzania bazy dydaktycznej i klinicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, uzyskania pieniędzy z Ministerstwa Zdrowia na zwiększenie liczby miejsc na kierunkach medycznych oraz rozwój programów szkoleniowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska