Ważne
  Zostań bohaterem tych świąt! Pomysły na oryginalne prezenty

  Zostań bohaterem tych świąt! Pomysły na oryginalne prezenty

  Artykuł sponsorowany

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W poszukiwaniu pomysłu na prezent często przemierzamy pieszo całe kilometry w centrach handlowych albo jeszcze większe odległości wirtualnie – w Internecie. Szukamy czegoś odpowiedniego na polskich i zagranicznych aukcjach, ale każdy przedmiot jest albo zbyt sztampowy, zbyt drogi albo w ogóle nie pasuje do obdarowywanego. Ale kto powiedział, że prezent musi być materialny? Może najlepszym rozwiązaniem będzie jakaś usługa? Dziś zaprezentujemy Wam kilka propozycji na niebanalny upominek, który na pewno każdy zapamięta na całe życie! Zapnijcie pasy i przygotujcie się na wycieczkę po morzu adrenaliny – przed wami pomysły na prezent z dreszczykiem emocji!
  Superman na choince. Pomysły na oryginalne prezenty

  Skok ze spadochronem
  Skok ze spadochronem - pomysł na oryginalny prezent

  Zaczynamy z wysokiego C. Kto choć raz w życiu nie zastanawiał się nad skokiem ze spadochronem? Dobrze, na pewno są tacy wśród nas. Ale nie ulega wątpliwości, że możliwość skoczenia z tak wielkiej wysokości od zawsze pociągała ludzkość, która wyznaczała sobie kolejne granice. Nikt oczywiście nie namawia nas na wyczyn Felixa Baumgartnera, który w październiku 2012 roku skoczył ze stratosfery (ok. 39 kilometrów), ale standardowe skoki z samolotu są już opcją ogólnie dostępną. To wciąż wysoko – najczęściej około 3-4 kilometry powyżej poziomu morza. Zwykle cena usługi wzrasta wraz z wysokością, z jakiej skaczemy.

  Pierwsze skoki są rzecz jasna przeprowadzane w tandemie z instruktorem. Oczywiście nie da się w 100% wyeliminować ryzyka, jednak wypadki przy skokach ze spadochronem i osobą nadzorującą należą do absolutnej rzadkości. Jeśli złapiemy tzw. bakcyla, to możemy pokusić się o skoki samodzielne – aby jednak mieć do tego uprawnienia trzeba zostać licencjonowanym skoczkiem. Musimy w tym celu przejść kurs (co najmniej kilkanaście godzin) oraz badania lekarskie, a co za tym idzie ponieść znaczne nakłady finansowe. Kosztowny jest zresztą również pojedynczy skok w tandemie z instruktorem – tutaj za podstawową wersję (3000 metrów, bez zdjęć i filmów) trzeba zapłacić minimum 700-800 zł. Amatorzy tej rozrywki twierdzą jednak, że nie ma nic przyjemniejszego niż swobodne spadanie w przestworzach i otwarcie spadochronu na odpowiedniej wysokości. Podobno szczególnie przyjemny jest moment przejścia z oszałamiającego pędu (spadamy z prędkością 200 km/h!) do charakterystycznego szarpnięcia (otwarcie spadochronu), a następnie błogiej ciszy i spokoju podczas delikatnego opadania w pięknych okolicznościach przyrody.

  Skok na bungee

  Skok na bungee - pomysł na oryginalny prezent

  Jeśli jednak nie w smak nam wzbijać się kilka kilometrów w powietrze, to zawsze możemy spróbować skoku na bungee – to również bardzo popularny pomysł na prezent. W powszechnym przekonaniu jest bezpieczniejszy niż skok ze spadochronu – nie wymaga lotu samolotem i sam proces jest mniej skomplikowany. Wszystko opiera się na odpowiednim przymocowaniu śmiałka do bardzo elastycznej liny (zbudowanej z tysiąca cienkich lateksowych włókien, czasem wzmacnianych taśmą alpinistyczną) i… już. Lecimy w dół, zatrzymujemy się, wytracamy prędkość i po chwili mięciutko lądujemy na ziemi. Taka zabawa jest sporo tańsza niż spadochron, bo zwykle jej cena oscyluje w granicach od 100 do 200 złotych (w zależności od lokalizacji i wysokości, z jakiej spadamy – od kilkudziesięciu do ponad stu metrów), jednak poważnym minusem tej rozrywki jest fakt, że zabawa kończy się tak naprawdę już po kilku sekundach. Poza tym tutaj także mamy do czynienia z problemem lęku wysokości – prawdopodobnie jeszcze większym, niż w skoku ze spadochronem, gdzie z samolotu często nie widzimy zbyt dokładnie powierzchni ziemi. Sprawy wcale nie poprawia fakt, że na bungee również możemy skakać w tandemie – z instruktorem lub bliską osobą. Jeśli chodzi o pomysły na prezent, to ta druga opcja jest coraz bardziej popularna wśród młodych par.

  Jedną z odmian tego typu rozrywki jest bungee-run, realizowany w korytarzu z nadmuchem powietrza – tutaj lina jest mocno naciągana, a osoba wystrzeliwana przed siebie – wspomniany już nadmuch, odpowiedni ubiór i system siatek zapewniają bezpieczny koniec zabawy.

  Lot w tunelu aerodynamicznym

  Lot w tunelu aerodynamicznym - pomysł na oryginalny prezent

  Wszystkie powyższe problemy rozwiązuje trzecia opcja, która zdobywa sobie w Polsce coraz więcej zwolenników. Mowa o locie w tunelu aerodynamicznym, który jest bardzo ciekawą rozrywką dosłownie dla każdego.

  Tunel aerodynamiczny to urządzenie, które generuje silne podmuchy powietrza, przekraczające 300 km/h. Nie należy się jednak obawiać tej prędkości – skierowanie strumienia ku górze gwarantuje, że ciężar naszego ciała utrzyma nas w stanie nieważkości. Nie jest jednak tak, że przez cały czas tkwimy w miejscu – poprzez odpowiednie ułożenie ciała jesteśmy w stanie lewitować w różnych kierunkach (świetna nauka kontroli własnych ruchów) i przez chwilę poczuć się tak, jakbyśmy rzeczywiście skakali na bungee lub ze spadochronem – z tą różnicą, że wszystko odbywa się w kontrolowanym, bezpiecznym środowisku. Pod nami znajduje się mocna sieć, mamy na sobie kombinezon, kask i gogle, a przed całą zabawą przechodzimy specjalne szkolenie z profesjonalnym trenerem. Lot w tunelu aerodynamicznym daje nam zatem całą frajdę znaną z wyżej wymienionych rozrywek, ale pozbawia nas dyskomfortu związanego z lękiem wysokości i niemal całkowicie eliminuje ryzyko jakiegokolwiek urazu. Jest też niezależny od warunków pogodowych, które w przypadku aktywności na świeżym powietrzu mają niebagatelne znaczenie.


  Co ciekawe jest to opcja dostępna praktycznie dla każdego – nie mogą z niej skorzystać jedynie dzieci poniżej 5 roku życia (starsze, ale niepełnoletnie, muszą mieć zgodę opiekuna), niewskazane jest również korzystanie z tej usługi przez osoby z problemami krążenia. Poza tym jednak mamy mnóstwo możliwości wykorzystania tego typu rozrywki – samodzielnie, w parach, możemy zamówić lot rodzinny lub nawet wybrać się na integrację firmową w tej formie. Warto podkreślić, że mieszkańcy Wrocławia i Leszna również mają możliwość skorzystania z fantastycznego lotu aerodynamicznego w swojej okolicy – wszystko za sprawą usługi dostępnej w Katalogu Marzeń - https://katalogmarzen.pl/pl/o/Lot-w-tunelu-aerodynamicznym. To doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby – tym bardziej że mamy aż 12 miesięcy na realizację vouchera, 60 dni na jego zwrot, możemy go też bezpłatnie wymienić. Brak pomysłu na prezent na ostatnią chwilę? To także świetna opcja, ponieważ po dokonaniu przelewu voucher znajdzie się na naszej skrzynce mailowej już po minucie! Mamy również możliwość określić długość swobodnego lotu – w zależności od naszych preferencji może to być od 1 do nawet 9 minut!

  Swobodne, niczym nieskrępowane latanie jest podobno uczuciem, którego nie da się porównać do niczego innego. Dla jednych staje się ono sposobem na życie (patrz skoczkowie narciarscy), dla innych hobby (regularne skoki spadochronowe), a jeszcze inni szukają adrenaliny tylko od czasu do czasu. Jeśli czujesz, że i Ty chciałbyś spróbować tej rozrywki, to istnieje co najmniej kilka opcji – zarówno dla tych odważniejszych, jak i tych, którzy cenią sobie pełne bezpieczeństwo i brak dużych wysokości. Kto wie, być może okaże się, że lot w tunelu aerodynamicznym będzie tym, co skłoni Cię do kolejnych eksperymentów?

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo