Volvo V40 CC – gdy styl spotyka się z przygodą

  Volvo V40 CC – gdy styl spotyka się z przygodą

  Artykuł Partnera

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Volvo V40 CC – gdy styl spotyka się z przygodą
  Kiedy zapytamy losowo wybraną osobę o to z czym jej się kojarzy styl skandynawski, zapewne odpowie, że z urządzaniem wnętrz. Ci, którzy bardziej interesują się designem, być może wymienią pojęcia powszechnie kojarzone ze stylem skandynawskim, takie jak: biel, pastelowe barwy, duża przestrzeń, jasne pomieszczenia czy minimalizm. I zapewne niewiele osób będzie zdawało sobie sprawę, że tego typu wartości można zaimplementować nie tylko do wnętrza mieszkania, ale też… samochodu. Takie właśnie rozwiązania zastosowało Volvo w swoim modelu V40 Cross Country, który łączy w sobie niezwykły, charakterystyczny styl, niebanalny design, funkcjonalność i dużą dozę bezpieczeństwa jazdy.
  Volvo V40 CC – gdy styl spotyka się z przygodą

  V40 CC – dopieszczona wizualnie wygoda

  Volvo V40 to kompaktowy hatchback, który doskonale sprawdzi się zarówno jako pojemny samochód rodzinny, jak i pojazd mocno eksploatowany na dalekich trasach. Dzieje się tak dlatego, że niebanalne osiągi łączy on z wieloma funkcjonalnymi rozwiązaniami, co przekłada się na bezpieczną, płynną, bezproblemową jazdę i możliwość szybkiego zaadaptowania się do niego nawet tych mniej doświadczonych kierowców.

  Widać wyraźnie, że w tym modelu inżynierowie Volvo chcieli dać to, co ojczyzna marki ma najlepszego – z jednej strony niezawodność w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach, a z drugiej wyjątkowy styl, który zarówno w niebanalnym nadwoziu, jak i przestronnym wnętrzu, przywodzi na myśl najlepsze wzorce stylu skandynawskiego, który w Szwecji jest bardzo popularny. Szczególnie kokpit dopieszczono w najdrobniejszym szczególe – wszystkie powierzchnie zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, a system schowków i deska rozdzielcza zaprojektowane zostały z dogłębną znajomością user experience i są najzwyczajniej w świecie bardzo funkcjonalne, a korzystanie z nich intuicyjne. Bardzo dużą uwagę przywiązano tutaj do przestronności, która powoduje, że kierowca niemal łączy się ze światem zewnętrznym – takie wrażenie sprawia między innymi duża, panoramiczna szyba przednia oraz bezramkowe lusterka wsteczne.

  v40cc wygląd

  Na zewnątrz V40 CC prezentuje się wcale nie gorzej – inżynierowie zadbali o nowe lakiery nadwozia, które stanowią bardzo żywe, świeże barwy, dopasowane do sylwetki pojazdu i zdecydowanie wyróżniające go na tle innych samochodów. Zmianie w porównaniu do poprzednich modeli uległ także „grill”, który nadaje nadwoziu nieco drapieżnego charakteru. Dopełnieniem tego są trzy designerskie wzory obręczy, będące synonimem nowoczesnego, skandynawskiego stylu oraz bardzo zaawansowane technologicznie reflektory LED w kształcie litery T, uwypuklające szeroką, nieco atletyczną sylwetkę samochodu, upodobniając go do innych Volvo nowej generacji.

  Technologia na przedzie

  Najnowszy Volvo V40 Cross Country to również auto bardzo zaawansowane technologicznie, które posiada szereg systemów ułatwiających jazdę i wspomagających jej bezpieczeństwo. Zaliczyć do nich można między innymi system Volvo On Call, która pozwala kontrolować samochód za pomocą jednego naciśnięcia guzika – wszystko dzięki zintegrowanej z maszyną aplikacji na smartfona. Mało tego – dzięki Sensus Connect i wbudowanych połączeniach USB, możesz być w swoim samochodzie stale online.

  v40cc-na żądanie

  Inżynierowie zadbali ponadto o tak ważne udogodnienia, jak tempomat adaptacyjny Queue Assist, który śledzi poprzedzający nas samochód i wspomaga bezpieczne hamowanie i przyspieszanie, znacząco zwiększając komfort jazdy oraz poprawioną zwrotność (głównie dzięki zwiększonemu prześwitowi i napędowi na cztery koła). Więcej na temat licznych i ciekawych rozwiązań technologicznych, zastosowanych w V40 CC, można przeczytać na stronie http://www.volvocars.com/pl/modele/nowe-modele/v40-cross-country.

  Volvo V40 Cross Country to z pewnością samochodów wyjątkowy. Kiedy widzimy go z zewnątrz, obserwujemy masywną, atletyczną sylwetkę, ale kiedy siadamy w fotelu kierowcy, czujemy przestrzeń i niesamowitą lekkość jazdy. Elektronika w tym modelu nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie – jest jej dokładnie tyle, ile trzeba i spełnia ona swoje funkcje bez zarzutu. Dlatego, jeśli jesteś miłośnikiem eleganckiego minimalizmu w designie i nieprzeciętnych osiągów silnika opakowanych w kokpit zapewniający komfort i dużą przestrzeń, to z pewnością jest to auto dla Ciebie.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama