Przyjazna przestrzeń studiów podyplomowych oraz szkoleń na...

  Przyjazna przestrzeń studiów podyplomowych oraz szkoleń na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

  Materiał promocyjny

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Przyjazna przestrzeń studiów podyplomowych oraz szkoleń na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu
  1/10
  przejdź do galerii
  Wrzesień jest czasem powrotu z urlopu, pierwszego dzwonka i spadających kasztanów. Tobie też w ten sposób kojarzy się ten miesiąc? Inne skojarzenia pojawiają się na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, na którym w tym czasie odbywa się wzmożona rekrutacja na studia podyplomowe i szkolenia. Każdego dnia napływają nowe zgłoszenia na kolejny rok akademicki, a swoje świadectwa odbierają ubiegłoroczni absolwenci. Okazuje się, że 94 proc. dotychczasowych słuchaczy studiów podyplomowych i uczestników szkoleń poleciłoby je swoim znajomym. W ankietach ewaluacyjnych, spotkaniach podsumowujących i rozmowach kuluarowych określają Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu właśnie jako przyjazną przestrzeń. Co ją tworzy?

  Ludzie. To doskonałe miejsce do nawiązania nowych relacji, zarówno prywatnych, jak i biznesowych, oraz wymiany doświadczeń zawodowych. W trakcie zajęć powstają pomysły na przedsięwzięcia i projekty, które następnie słuchacze z powodzeniem wdrażają w życie, korzystając również ze wsparcia i doświadczenia uniwersyteckich wykładowców i ekspertów. Zajęcia prowadzą bowiem doświadczeni pracownicy uczelni wrocławskich oraz specjaliści z praktyki gospodarczej.

  Łączenie wiedzy z praktyką. Programy studiów i szkoleń na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu opracowywane są we współpracy z cenionymi firmami i instytucjami, dzięki czemu dostosowane są do obecnych i przyszłych potrzeb rynku pracy. Współpraca odbywa się m.in. w ramach kierunku: Innowacyjne przywództwo – kształtowanie liderów zmian (we współpracy z Instytutem Liderów Zmian), Kierownik zespołu – team leader i Project Management (we współpracy z IBM GSDC), Business Accounting (we współpracy z CIMA), Six Sigma – Menedżerskie Studia Podyplomowe (we współpracy z OpEx Group), Zarządzanie jakością w przedsiębiorstwie (we współpracy z TÜV Nord Polska), Zarządzanie Projektami E-Commerce (we współpracy z Ceneo.pl, GrupaUnity i Interaktywnie.com, pod patronatem Izby Gospodarki Elektronicznej). Uniwersytet wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników i pracodawców, oferuje w tym semestrze 33 nowe programy studiów podyplomowych, m.in.: Inżynieria procesów produkcyjnych, Dyrektor Finansowy, Zarządzanie miastem, Kontrola zarządcza w sektorze publicznym, Rachunkowość – studia podyplomowe dla nieksięgowych.

  Gwarancja jakości. Zajęcia na studiach podyplomowych prowadzone są z wykorzystaniem aktywnych metod dydaktycznych, takich jak analiza przypadków, dyskusje zogniskowane, wykłady problemowe, ćwiczenia kierownicze, symulacje biznesowe. Studia, dzięki praktycznemu wymiarowi, zyskały renomę, przyciągając podczas kolejnych edycji licznych uczestników. Na najpopularniejszych z nich uruchamianych jest nawet kilka grup rocznie: MS Excel w controllingu dla zaawansowanych, Finanse i Rachunkowość, Lean Management – Menedżerskie Studia Podyplomowe, Kadry i Płace, Project Management, Zarządzanie Projektami.

  Certyfikacje. Słuchacze w ramach studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu mają możliwość uzyskania ponad 20 renomowanych certyfikacji, takich jak:Business Accounting (Certificate in Business Accounting wydawany przez CIMA), Audyt systemów informatycznych (Certyfikat Audytora Systemów Informatycznych II Stopnia PIKW), Biegły do spraw zapobiegania i wykrywania przestępstw gospodarczych i korupcji (Certyfikat Biegłego ds. Zapobiegania i Wykrywania Przestępstw Gospodarczych i Korupcji), Finanse i Rachunkowość (z akredytacją ACCA), Kierownik zespołu – team leader (certyfikat IBM® CRC), Project Management (certyfikaty IBM® CRC i PRINCE2® Foundation), czy też Zarządzanie Projektami (certyfikaty Microsoft® MS Project i Prince2® Foundation).

  Różnorodność. W trakcie zajęć oferowane są także wyjazdy szkoleniowo-integracyjne (Zarządzanie dla Inżynierów), gry survivalowe (Innowacyjne przywództwo – kształtowanie liderów zmian), moduł na Malcie (Business Communication), wyjazd studyjny do Hamburga (Logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw) oraz wizyty studyjne w firmach (Lean Management – Menedżerskie Studia Podyplomowe). Na Akademii Startup egzamin końcowy przeprowadzony jest w formie prezentacji przed inwestorami pomysłu na startup. Ponadto 6 kierunków studiów prowadzonych jest w języku angielskim.
  W szkoleniach organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu uczestniczyć może każdy, kto chce podnieść swoje kompetencje w 18 obszarach tematycznych z zakresu zarządzania, kompetencji interpersonalnych i menedżerskich, IT, pakietów użytkowych i programowania, finansów, rachunkowości i controllingu. Propozycje kursów można łączyć, dzięki czemu uczestnicy realizują kompleksowe programy szkoleniowe.

  Infrastruktura. Zajęcia prowadzone są w nowoczesnym budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego. Poza kompleksowo wyposażonymi salami, w jego przestrzeni można spędzić, krótkie chwile relaksu w kawiarence, zostawiając samochód na strzeżonym parkingu. Warto zwrócić uwagę na dogodne połączenie Uniwersytetu z miastem i okolicznymi miejscowościami oraz bliskość dworca.

  W takiej przestrzeni każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź i Ty na www.podyplomowe.ue.wroc.pl, www.szkolenia.ue.wroc.pl

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   studia podyplomowe WSB Wrocław

   oewsb

   Zgłoś naruszenie treści

   Witam! Studia podyplomowe w stolicy Dolnego Śląska można podjąć w Wyższej Szkoły Bankowej. Pełna oferta studiów dostępna jest tutaj: wsb.pl/wroclaw/kandydaci/studia-podyplomowe Wybór kierunków jest...rozwiń całość

   Witam! Studia podyplomowe w stolicy Dolnego Śląska można podjąć w Wyższej Szkoły Bankowej. Pełna oferta studiów dostępna jest tutaj: wsb.pl/wroclaw/kandydaci/studia-podyplomowe Wybór kierunków jest duży, a rekrutacja jest nadal otwarta. Dodam, że zapisując się na studia do 16 października można zaoszczędzić 550 zł: 300 zł dzięki zniżce w czesnym oraz 250 zł dzięki zniżce w opłacie wpisowej (150 zł zamiast 400zł).

   Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
   Online Ekspert WSBzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo