Laserowa plastyka powiek – co to za zabieg?

  Laserowa plastyka powiek – co to za zabieg?

  Materiał Informacyjny

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Laserowa plastyka powiek – co to za zabieg?
  Oczy mówią wiele o nas i naszym samopoczuciu. Dzięki nim możemy wyrażać emocje i podkreślić swoją urodę. Niestety to one jako pierwsze zdradzają również nasz wiek. Kiedy skóra górnej powieki zaczyna opadać wyglądamy na zmęczonych, przygnębionych i zmieniają się rysy twarzy, co powoduje, że wydajemy się starsi.
  Laserowa plastyka powiek – co to za zabieg?
  Dzieje się tak dlatego, że skóra na powiekach jest cieńsza niż w innych miejscach, a także jest pozbawiona gruczołów łojowych. Jednak współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, które pozwalają na uzyskanie młodzieńczego spojrzenia. Jednym z takich zabiegów jest laserowa plastyka powiek.

  Czym jest laserowa plastyka powiek


  Jeszcze do niedawna do plastyki powiek były zalecane zabiegi chirurgiczne wymagające dużej ingerencji ze strony lekarza. Zabieg blefaroplastyki, czyli właśnie plastyki powiek wiązał się z dużym ryzykiem i możliwością powikłań. Jednak w tym przypadku, jak zresztą przy wielu innych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, tam gdzie to tylko możliwe odchodzi się od bardzo inwazyjnych metod, szukając bezpieczniejszych rozwiązań. Obecnie, coraz więcej klinik oferujących zabiegi blefaroplastyki, swoim klientom proponuje usługi z wykorzystaniem laserów. Jest to metoda mniej inwazyjna niż użycie skalpela.

  Laserowa plastyka powiek górnych oraz dolnych polega na usunięciu nadmiaru skóry z okolicy oczu. Dzięki użyciu lasera zabieg ten jest bezpieczniejszy dla zdrowia pacjenta, charakteryzuje się mniejszą inwazyjnością oraz co ważne dla wielu osób, czas rekonwalescencji po nim jest o wiele krótszy niż w przypadku tradycyjnych zabiegów chirurgicznych. Dodatkowo zabieg odbywa się najczęściej jedynie w znieczuleniu miejscowym – na powiekę nakładana jest specjalna maść znieczulająca (na godzinę przed zabiegiem). Przed samym zabiegiem dodatkowo pod skórę podawany jest środek miejscowo znieczulający. Precyzyjne lasery minimalizują ryzyko uszkodzenia tkanek podskórnych i oka. Cięcie laserem jest wykonywane tak, żeby ewentualne, niewielkie ślady po zabiegu nie były widoczne – z reguły nacięcia znajdują się w naturalnej zmarszczę na górnej powiece (w przypadku powieki górnej) i 1-2 mm pod rzęsami (w przypadku powieki dolnej). Po zabiegu na rany nakładane są niewielkie szwy. Cały zabieg może trwać od 40 do 60 minut.

  Kiedy warto wykonać zabieg laserowej plastyki powiek?


  Skóra na powiekach starzeje się bardzo szybko. Pierwsze zmarszczki i efekty wiotczenia można zauważyć już około 35 roku życia. Później dodatkowo mogą pojawić się tak zwane worki pod oczami, a także kurze łapki. Takie zmiany sprawiają, że cała twarz wydaje się starsza, a jej wyraz ponury. Twarz zmienia wyraz również na zmęczony i przygnębiony. Dzięki zabiegowi oko „otwiera się”, skóra jest wygładzona i lepiej napięta. Dzięki czemu cała twarz wygląda młodziej. Efekty zabiegu najlepiej widoczne są po zakończeniu okresu rekonwalescencji, czyli około kilku tygodni po zabiegu. W czasie rekonwalescencji należy uważać z makijażem (z wykonaniem pierwszego makijażu po zabiegu zaleca się odczekanie co najmniej kilku dni od zdjęcia szwów). Warto pamiętać, że rezultaty laserowej plastyki powiek będą utrzymywały się ok. 5-7 lat, w zależności od stanu skóry.

  Laserowa plastyka powiek to koszt od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od zakresu zabiegu i miejsca, w jakim będzie on wykonywany. Ceny zabiegów można porównać na stronie internetowej https://www.tourmedica.pl/kliniki/operacje-plastyczne-powiek/. Warto przy tym pamiętać, że w wielu klinikach dodatkowo należy doliczyć koszty konsultacji z lekarzem przed i po zabiegu. W zależności od kliniki może to być ok. 150-200 zł.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo