Ja? Pracuję w Maku!

  Anna Nagel

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Ania, pracująca w jednej z kieleckich restauracji McDonald’s, twarzą ogólnopolskiej kampanii wizerunkowej marki

  Ania, pracująca w jednej z kieleckich restauracji McDonald’s, twarzą ogólnopolskiej kampanii wizerunkowej marki ©Materiały Prasowe

  Polski McDonald's to 382 restauracje na terenie całego kraju, w których zatrudnionych jest ponad 19 000 pracowników. Ludzi interesujących, różnorodnych, z których wielu ma niezwykłe pasje i zainteresowania. Decydują o wartości i sukcesie firmy, są najcenniejszym kapitałem marki.
  Ania, pracująca w jednej z kieleckich restauracji McDonald’s, twarzą ogólnopolskiej kampanii wizerunkowej marki

  Ania, pracująca w jednej z kieleckich restauracji McDonald’s, twarzą ogólnopolskiej kampanii wizerunkowej marki ©Materiały Prasowe

  Obecna przez ostatnie tygodnie w przestrzeni internetowej kampania McDonald’s „Ja? Pracuję w Maku!” to projekt, w którym wystąpili autentyczni pracownicy firmy. Poznaliśmy ich pasje, zainteresowania i sposób spędzania wolnego czasu. W ramach wewnętrznego konkursu, do którego McDonald's zaprosił wszystkich swoich pracowników, wyłoniono w głosowaniu pięcioosobową grupę, której zainteresowania najbardziej spodobały się innym pracownikom sieci.
  Wśród zwycięzców znaleźli się: mistrzyni badmintona, zapalony perkusista, zawodniczka reprezentacji Polski niesłyszących w piłce nożnej, pilot szybowcowy i pasjonat gardłowego śpiewu mongolskiego.

  Finałowa piątka została bohaterami kampanii wizerunkowej „Ja? Pracuję w Maku!”. Każda z osób prezentowała swoje zainteresowania w krótkich, dynamicznych spotach emitowanych w formacie VOD. Dodatkowo, na dedykowanej kampanii stronie pracujewmaku.pl, zorganizowany był ogólnopolski, otwarty konkurs. Aby wziąć w nim udział wystarczyło oddać głos na jednego z pięciu pracowników McDonald’s, którego pasja podobała się najbardziej i załączyć ciekawy komentarz. Autorzy komentarzy rywalizowali o kamery GoPro. Pracownik, zwycięzca głosowania internautów, otrzymał ufundowany przez McDonald’s grant finansowy na dalszy rozwój jego zainteresowań.

  Wśród pięciu finalistów konkursu była między innymi Ania Belicka, która pracuje w kieleckiej restauracji McDonald’s od półtora roku. W badmintona gra od dziecka, na pierwszy trening poszła w wieku 10 lat. Przez 12 lat udało jej się zdobyć wiele medali, między innymi złoty i brązowy medal Mistrzostw Polski.
  - „Zawsze interesowałam się sportem, w podstawówce miałam do wyboru trzy dyscypliny – siatkówkę, piłkę nożną i właśnie badminton. Postanowiłam spróbować tego ostatniego i okazało się, że to był dobry wybór. Swoją ciężką pracą i oddaniem można bardzo dużo osiągnąć, czego jestem dobrym przykładem. Pierwsze sukcesy napędzały mnie do działania, po kilku miesiącach trenowania wygrałam międzyszkolne mistrzostwa wojewódzkie, chwile potem zakwalifikowałam się do Mistrzostw Polski, dostałam koszulkę ze swoim nazwiskiem, to niesamowite uczucie dla nastolatki z małego miasta. Z czasem zdobywałam kolejne wyróżnienia, medale. W sporcie najbardziej lubię rywalizację, poczucie, że jestem naprawdę dobra w tym co robię. – opowiada Ania.
  Skąd pomysł wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez McDonald's?
  – Jak już wspomniałam, lubię rywalizację, chciałam zobaczyć, czy inni też docenią moją pasję, osiągnięcia czy spodobają im się moje zainteresowania. Badminton nie jest w Polsce popularną dyscypliną sportu. Tym bardziej cieszę się, ze zostałam wybrana przez jury, a potem przez kolegów, pracowników McDonald’s – tłumaczy Ania.
  Sportem pasjonuje się też Ania Belicka z Kielc, zdobywczyni złotego i brązowego medalu mistrzostw Polski w badmintonie. - Ten sport nie jest w Polsce popularny. Tym bardziej cieszę się, że zostałam wybrana przez kolegów, pracowników McDonald's do finałowej piątki – mówi Ania.


  Sportem zajmuje się też inna finalistka – Marta Zalewska z Wrocławia, która jest zawodniczką reprezentacji Polski niesłyszących w piłce nożnej. - Zależało mi na tym, aby pokazać, że osoby niepełnosprawne mają również ciekawe pasje i zainteresowania i osiągają sukcesy w dziedzinach, którymi się zajmują. Moje sukcesy wiele dla mnie znaczą, chciałam je zaprezentować szerzej, a McDonald's dał mi taką szansę – opowiada Marta.

  Z kolei Ksawery Ciunelis z Warszawy pasjonuje się mongolskim śpiewem gardłowym. - Ponad dwa lata temu oglądając jeden z polskich talent show, trafiłem na występ osoby, która zaprezentowała taki śpiew. Zacząłem zgłębiać temat, znalazłem w Internecie video tutoriale i na ich podstawie uczyłem się pierwszych dźwięków śpiewu mongolskiego. Od jakiegoś czasu zabrałem się poważnie za ćwiczenia i chodzę na indywidualne lekcje nauki śpiewu – wyjaśnia.

  - W dzieciństwie mieszkałem niedaleko lokalnego lotniska. Fascynuje mnie wolność, którą daje szybownictwo. Okazało się, że innych pracowników McDonald's również to zaciekawiło – mówi z kolei Dawid Skrzypczak, który od dwóch lat trenuje szybownictwo i pracuje w piotrkowskiej restauracji.

  Piątym finalistą jest Piotr Czacharowski z Gdyni, zapalony perkusista, który wraz ze swoim zespołem Hellvoid wyruszy wiosną w swoją pierwszą mini trasę koncertową poza Polskę. - Muzyka to moja pasja, która pozwala mi się odprężyć. McDonald's dał mi możliwość pokazania innym pracownikom mojego zespołu. To dla mnie ogromna szansa i niesamowita duma – powiedział Piotr.

  Ostatecznie w głosowaniu internautów zwyciężył Dawid Skrzypczyk. Film przedstawiający jego pasję – szybownictwo – można obejrzeć na stronie www.pracujewmaku.pl. Dostępne są tam również materiały prezentujące pozostałą czwórkę finalistów.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama