Ja? Pracuję w Maku!

  Anna Nagel

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Marta pracująca w jednej z wrocławskich restauracji McDonald’s, twarzą ogólnopolskiej kampanii wizerunkowej marki.

  Marta pracująca w jednej z wrocławskich restauracji McDonald’s, twarzą ogólnopolskiej kampanii wizerunkowej marki. ©Materiały Prasowe

  Polski McDonald's to 382 restauracje na terenie całego kraju, w których zatrudnionych jest ponad 19 000 pracowników. Ludzi interesujących, różnorodnych, z których wielu ma niezwykłe pasje i zainteresowania. Decydują o wartości i sukcesie firmy, są najcenniejszym kapitałem marki.
  Marta pracująca w jednej z wrocławskich restauracji McDonald’s, twarzą ogólnopolskiej kampanii wizerunkowej marki.

  Marta pracująca w jednej z wrocławskich restauracji McDonald’s, twarzą ogólnopolskiej kampanii wizerunkowej marki. ©Materiały Prasowe

  Obecna przez ostatnie tygodnie w przestrzeni internetowej kampania McDonald’s „Ja? Pracuję w Maku!” to projekt, w którym wystąpili autentyczni pracownicy firmy. Poznaliśmy ich pasje, zainteresowania i sposób spędzania wolnego czasu. W ramach wewnętrznego konkursu, do którego McDonald's zaprosił wszystkich swoich pracowników, wyłoniono w głosowaniu pięcioosobową grupę, której zainteresowania najbardziej spodobały się innym pracownikom sieci.
  Wśród zwycięzców znaleźli się: mistrzyni badmintona, zapalony perkusista, zawodniczka reprezentacji Polski niesłyszących w piłce nożnej, pilot szybowcowy i pasjonat gardłowego śpiewu mongolskiego.

  Finałowa piątka została bohaterami kampanii wizerunkowej „Ja? Pracuję w Maku!”. Każda z osób prezentowała swoje zainteresowania w krótkich, dynamicznych spotach emitowanych w formacie VOD. Dodatkowo, na dedykowanej kampanii stronie pracujewmaku.pl, zorganizowany był ogólnopolski, otwarty konkurs. Aby wziąć w nim udział wystarczyło oddać głos na jednego z pięciu pracowników McDonald’s, którego pasja podobała się najbardziej i załączyć ciekawy komentarz. Autorzy komentarzy rywalizowali o kamery GoPro. Pracownik, zwycięzca głosowania internautów, otrzymał ufundowany przez McDonald’s grant finansowy na dalszy rozwój jego zainteresowań.

  Wśród pięciu finalistów konkursu była miedzy innymi Marta Zalewska, zatrudniona w jednej z wrocławskich restauracji McDonald’s. Marta od wielu lat uprawia z powodzeniem piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę oraz bowling. Zdobyła w sumie w tych dyscyplinach kilkadziesiąt tytułów mistrzowskich w turniejach dla osób niesłyszących.
  - Sport od zawsze pełni bardzo ważną rolę w moim życiu. Pomagał mi w trudnych chwilach, pozwalał rozładować emocję, a co najważniejsze, dawał ogromne poczucie spełnienia. W sporcie każdy jest równy i tylko ciężka praca decyduje o wynikach. Obecnie jestem członkiem reprezentacji Polski niesłyszących w piłce nożnej kobiet. Moja drużyna zakwalifikowała się do finałowego turnieju na przyszłorocznej Olimpiadzie Niesłyszących. Największą radość sprawia mi walka z własnymi słabościami, atmosfera współzawodnictwa i osiąganie dobrych wyników – to dlatego tak lubię, to co robię. Swoją pasję stale rozwijam, głównie poprzez szkolenie swoich umiejętności, intensywne treningi sportowe. Moim najbliższym celem jest zdobycie medalu na Olimpiadzie Niesłyszących w Turcji w 2017 roku. Chcę być jak najlepszym sportowcem. – opowiada Marta.
  Skąd pomysł wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez McDonald's?
  – Zależało mi na tym, aby pokazać, że osoby niepełnosprawne, mają również ciekawe pasje i zainteresowania, osiągają sukcesy w dziedzinach, którymi się zajmują. Sport, a w szczególności piłka nożna, to moja ogromna pasja. Dzięki niej spełniam się i jestem szczęśliwa mogąc dzielić swoje zainteresowania z innymi osobami. Moje sukcesy wiele dla mnie znaczą, chciałam zaprezentować je szerzej, a McDonald’s dał mi taką szansę – tłumaczy Marta.
  Oprócz Marty, w konkursie udział wzięła też Ania Belicka z Kielc, zdobywczyni złotego i brązowego medalu mistrzostw Polski w badmintonie. - Ten sport nie jest w Polsce zbyt popularny. Tym bardziej cieszę się, że zostałam wybrana przez kolegów, pracowników McDonald's do finałowej piątki – mówi Ania.
  Z kolei Ksawery Ciunelis z Warszawy pasjonuje się mongolskim śpiewem gardłowym. - Ponad dwa lata temu oglądając jeden z polskich talent show, trafiłem na występ osoby, która zaprezentowała taki śpiew. Zacząłem zgłębiać temat, znalazłem w Internecie odpowiednie materiały audio i video, na ich podstawie uczyłem się pierwszych dźwięków śpiewu mongolskiego. Od jakiegoś czasu zabrałem się poważnie za ćwiczenia i chodzę na indywidualne lekcje nauki śpiewu – wyjaśnia.
  - W dzieciństwie mieszkałem niedaleko lokalnego lotniska. Fascynuje mnie wolność, którą daje szybownictwo. Okazało się, że innych pracowników McDonald's również to zaciekawiło – mówi z kolei Dawid Skrzypczak, który od dwóch lat trenuje szybownictwo i pracuje w restauracji sieci w Piotrkowie Trybunalskim.
  Piątym finalistą jest Piotr Czacharowski z Gdyni, zapalony perkusista, który wraz ze swoim zespołem Hellvoid wyruszy wiosną w swoją pierwszą mini trasę koncertową poza Polskę. - Muzyka to moja pasja, która pozwala mi się odprężyć. McDonald's dał mi możliwość zaprezentowania moich zainteresowań innym. To dla mnie ogromna szansa i niesamowita duma – powiedział Piotr.
  Ostatecznie w głosowaniu internautów zwyciężył Dawid Skrzypczyk. Film przedstawiający jego pasję – szybownictwo – można obejrzeć na stronie www.pracujewmaku.pl. Dostępne są tam również materiały prezentujące pozostałą czwórki finalistów.


  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   aaaaa

   bomba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   fajna inicjatywa

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lubię to co robię!

   darecki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Moja pasją jest bzykanie panienek. Chudych, grubych. Brunetek. blondynek oraz rudych. Na codzień pracuje w Maku. Lubię to co robię.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szczyt marzen

   toto (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   czy upadek ze szczytu ?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama