DEPILACJA LASEROWA (usuwanie owłosienia na stałe) - nowo...

  DEPILACJA LASEROWA (usuwanie owłosienia na stałe) - nowo otwarty salon we Wrocławiu

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  We Wrocławiu niedawno otworzyła swoją filię istniejąca już od dawna na rynku sieć salonów Depilacja.pl oferująca usługi trwałego usuwania owłosienia laserem Light Sheer Duet. W ramach promocji można otrzymać u nich darmowy zabieg (na okolice pach) dla nowych klientek. Rejestracja przez stronę (link na końcu artykułu). Ponadto teraz w swojej ofercie posiadają promocję na pakiety- serii zabiegów depilacji (niezbędnej do trwałego pozbycia się włosów- na długie lata). Rejestracja pod numerem telefonu: 730 864 407. Wrocławska Vlogerka Monika zaprosiła pracownika tego salonu by przeprowadzić z nim wywiad na temat dostępnych urządzeń do depilacji w Polsce. Poniżej zamieszczamy nagranie wywiadu:  Odpowiemy również Państwu na kilka pytań:

  Czy wszystkie lasery są takie same?

  Nie, w Polsce dostępne są lasery, które różnią się od siebie skutecznością, mają różne wady i zalety. Każdy charakteryzuje się innymi parametrami między innymi: długością fal, czasem trwania impulsu, obszarem głowicy. Wśród nich najskuteczniejszy jest laser diodowy LightSheer Duet, dzięki któremu możemy pozbyć się włosów na stałe! Jego fala wnika w naskórek na głębokość dwóch milimetrów, co skutecznie niszczy strukturę włosa odpowiedzialną za jego wzrost. Działanie lasera nie wpływa na funkcjonowanie organizmu, dlatego jest to metoda bezpieczna. Istotą działania lasera Light Sheer Duet na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy-wiązka światła pochłaniana przez struktury mieszka włosowego zawierającego melaninę, zamieniana jest na ciepło, które niszczy macierz włosa odpowiedzialną za jego wzrost. Powoduje to destrukcje mieszka oraz uszkadza struktury organizmu odpowiedzialne za odbudowę i rekonstrukcje owłosienia. W Polsce popularna jest również depilacja technologią IPL (znacznie mniej skuteczna od lasera diodowego). Laser Light Sheer jest polecany przez Profesora Andrzeja Kaszubę (Naczelny Krajowy Konsultant ds. Dermatologii).

  Czym różni się laser Light Sheer od urządzeń typu IPL i VPL?

  Różnica pomiędzy laserem a IPL polega głównie na skuteczności usuwania owłosienia i ilości zabiegów potrzebnych do depilacji. Laser diodowy Light Sheer usuwa owłosienie na zawsze, po serii zabiegów włosy nie odrastają.

  W laserze diodowym Light Sheer Duet fale świetlne lasera mają tę samą długość fali i niewielką rozbieżność, w związku z tym działają w sposób celowany na włos (a konkretnie na jego barwnik). Nie szkodzą tkankom dookoła. Skuteczność epilacji (depilacji laserowej) laserem Light Sheer sięga 95% (dowodzą tego badania kliniczne). To znaczy, że może odrosnąć 5 % włosków, które są jasne, cienkie i nie mają ciemnego barwnika - melaniny.

  IPL (Intense Pulsed Light czyli Intensywnie Pulsujące Światło) lub VPL nie są laserami, choć często są nimi błędnie nazywane. Dużo gabinetów pisze, że oferuje usługi „Depilacji laserowej, a w rzeczywistości pacjent poddawany jest zabiegowi naświetlaniu lampą xenonową zawartą w tych urządzeniach. Wadą urządzeń IPL jest to, że wysyłają one wiele długości fal i przez to rozgrzewają przy okazji tkanki okoliczne. Wiązka światła pochłaniana jest nie tylko przez melaninę, ale również przez otoczenie. IPL nie działa wybiórczo na włos. Jest to metoda z powadzeniem stosowana przy zamykaniu naczynek , dlatego wiele gabinetów kosmetycznych ma tego typu urządzeniu i używa je również w celu usuwania owłosienia. Przy wykorzystywaniu IPL istnieje ryzyko poparzenia skóry, dlatego nie można dobrać podczas zabiegu dostatecznie wyskocz parametrów, tak by porządnie przegrzać struktury odpowiedzialne za wzrost włosa.

  Bolesność zabiegów IPL i laserów podobna i uzależniona jest od wrażliwości pacjenta oraz urządzenia do depilacji. Dodatkowo u pacjentów poddanych zabiegom depilacji IPL całkowite usunięcie owłosienia jest znacznie utrudnione ponieważ cebulki włosów po naświetlaniu IPL mogą być inaczej uszkodzone, "zdeformowane" przez co skuteczna trwała laserowa depilacja (epilacja) może być trudniejsza po wcześniejszych zabiegach fotodepilacji IPL.

  Jakie są jeszcze inne metody laserowego usuwania owłosienia dostępne na rynku?

  Na przykład elektroliza - Do cebulki wprowadza się przy pomocy igły (elektrodę), przez którą przepływa prąd. Powstałe w ten sposób ciepło na stałe niszczy białka, które odpowiadają za wzrost włosa.

  Czy to jest dobra metoda?

  Po zabiegu mogą się pojawić poparzenia, zaczerwienienie i obrzęk, ponadto źle wykonana depilacja pozostawi blizny. Zabieg jest bolesny i bardzo długo trwa.

  Jakie mamy jeszcze lasery dostępne na rynku?

  Podstawowym kryterium podziału laserów jest długość promieniowania (im fala światła laserowego jest dłuższa, tym głębiej urządzenie penetruje tkankę skóry).

  Laser rubinowy o długości fali 694 nm, był jednym z pierwszym urządzeniem stosowanym przy depilacji owłosienia z twarzy. Usuwa tylko włosy ciemne, a ciemna karnacja utrudnia wykonanie zabiegu. Istnieje ryzyko oparzenia skóry.

  Laser aleksandrytowy o długości fali 755 nm skutecznie usuwa owłosienie ciemne, słabiej jasne włosy. Ciemna karnacja obniża skuteczność zabiegu. Wnika w skórę w mniejszym stopniu niż laser diodowy Light Sheer Duet dlatego jest mniej skuteczny.

  Laser diodowy Light Sheeer wykorzystuje falę o długości 810-820 nm. Skutecznie niszczy ciemne włosy oraz komórki odpowiedzialne za ich odbudowę, może być stosowany do wszystkich rodzajów skóry, za wyjątkiem skóry bardzo opalonej. Zasada zabiegu opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy. Zjawisko to polega na podgrzaniu w skórze struktur zawierających barwniki takie jak melanina. Usunięcie włosów jest możliwe, dzięki przegrzaniu mieszków włosowych (cebulek) przez impuls światła do temperatury ok. 70°C wystarczającej do ich zniszczenia. Musimy pamiętać, że usuwamy tylko włoski w fazie aktywnego wzrostu (tzw. anagen), dlatego jest potrzebna seria zabiegów. Równocześnie otaczająca włosy skóra zawierająca mniej barwnika podgrzewa się w znacznie mniejszym stopniu, dzięki czemu nie dochodzi do jej poparzenia. Jak z tego wynika, im ciemniejsze włosy i jaśniejsza skóra tym zabieg jest skuteczniejszy. Dlatego przed zabiegiem depilacji laserem skóra nie powinna, a raczej nie może być mocno opalona.

  Dlaczego Laser diodowy Light Sheer Duet jest najlepszym urządzeniem dostępnym na rynku?

  Odpowiedź jest prosta - jest urządzeniem najskuteczniejszym. Potwierdza wieloletnie doświadczenie oraz wielokrotnie publikowane wyniki badań klinicznych. Klientki często przychodzą po serii zabiegów IPL niezadowolone z efektów (gdyż zabiegi IPL często są tańsze). Później trafiają na zabieg laserem Light Speer Duet i są wręcz zaskoczone, że to rzeczywiście działa!

  A czy są jeszcze jakieś inne lasery?

  Lasery Neodynamowe: które emitują fale o długości 1040nm - zapewniają głębokie wnikanie i ale małe powinowactwo do melaniny które powoduje, że zdecydowanie ustępują pod względem skuteczności laserom aleksandrytowym i diodowym. Chodzi o to, że nie wychwytują one dobrze barwnika.

  Jakie światło emituje IPL?

  Urządzenie typu IPL emitują światło, nie jak w przypadku laserów o jednej długości fali, ale całe spektrum w zakresie ok 600 - 1200(950) nm. Z tego powodu w czasie zabiegu dostarczamy do skóry większą energię (50J/cm). Tylko część tej energii jest użyteczna do podgrzania włosa. Reszta niejako bezużytecznie podgrzewa skórę.

  Aktualnie salon Depilacja.pl posiada w swojej ofercie promocję na serie zabiegów depilacji laserowej Light Sheer Duet (pakiety). Dostępny cennik znajduje się na stronie: depilacja laserowa Wrocław.

  Rejestrując się przez stronę na zabieg konsultant telefoniczny oddzwoni do nas i umówi na wizytę! Możemy również sami zadzwonić i zapisać się na zabieg na numer: 730 864 407 lub podać dogodne dla nas terminy na email: justyna@depilacja.pl

  Salony gabinetów Depilacja.pl mieszczą się w różnych miastach w Polsce między innymi również we Wrocławiu!

  Zapraszamy na wrocławski profil firmowy na Facebook-u  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama