Career Turn – bezpłatny program wspierający bezrobotnych

  Career Turn – bezpłatny program wspierający bezrobotnych

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Polska

  Career Turn – bezpłatny program wspierający bezrobotnych
  Po sukcesie kilku edycji w Krakowie rusza I edycja projektu Career Turn we Wrocławiu. Obecnie trwa rekrutacja kandydatów. Wyłoniona na podstawie aplikacji i rozmów dziesiątka zyska wyjątkową szansę zmiany swojego życia zawodowego. Po zakończeniu poprzednich edycji programu aż 60% uczestników znalazło pracę!
  Career Turn – bezpłatny program wspierający bezrobotnych
  Celem projektu Career Turn jest przygotowanie do podjęcia zatrudnienia na stanowisku pracownika biurowego w dużych i stabilnych firmach. Skierowany jest on do osób, które znalazły się w trudnym położeniu na rynku pracy i szukają szansy na zmianę swojego życia zawodowego. Inicjatywa realizowana jest od 2014 roku dzięki współpracy Fundacji Stella Virium i firmy UBS.

  Bardzo zależy nam na tym, aby uczestnicy kończyli udział w projekcie z pełną świadomością swoich możliwości, potencjału, jaki w nich drzemie i pewnością siebie – opowiada Małgorzata Łukawska, prezes fundacji. – Zgodnie z nazwą naszej fundacji – „stella virium” znaczy „gwiazda możliwości” – pokazujemy, że rozwój jest wpisany w nasze życie, a w każdym z nas drzemie znacznie więcej możliwości niż sobie sam uświadamiamy.

  Współpraca z UBS to szansa dla uczestników na kontakt z osobami, które dzielą się swoim codziennym doświadczeniem – dodaje Klaudia Kossowska, koordynatorka projektu. – Naszą zasadą jest, że zajęcia z uczestnikami prowadzą w większości pracownicy banku, działający w ramach wolontariatu pracowniczego. Co ciekawe, wielu z nich dzięki temu odkrywa także swoje nowe możliwości, na przykład trenerskie.

  Cieszymy się, że po sukcesach Career Turn w Krakowie możemy w tym roku uruchomić edycję wrocławską – dodaje Agata Bajek, koordynator wrocławskiej edycji projektu. – Dla nas to ciekawe wyzwanie i okazja, by sprawdzić swoje umiejętności trenerskie, a dla uczestników – szansa na pozytywną zmianę życia zawodowego.

  Czym jest Career Turn?


  Career Turn to projekt edukacyjny – każdego uczestnika czeka 100 godzin bezpłatnych szkoleń i doradztwa w zakresie m.in. kultury korporacyjnej, obsługi klienta, prawa pracy czy organizacji pracy. To także projekt ekskluzywny, bo w jednej edycji bierze udział tylko 10 osób.

  Kto może wziąć udział w projekcie?


  Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych, które należą do jednej z poniższych grup:
  • osoby do 25. roku życia bez wyższego wykształcenia,
  • osoby powyżej 45. roku życia,
  • osoby z niepełnosprawnością,
  • kobiety po przerwie związanej z wychowaniem dzieci,
  • nauczyciele zwolnieni ze stosunku pracy w ostatnim roku.

  Jak zgłosić chęć udziału?


  Wejdź na stronę: www.careerturn.pl
  Napisz na adres: biuro@stellavirium.org
  Zadzwoń pod nr tel.: (12) 294 04 62/63 lub 509 20 60 33

  Wszystkie zajęcia odbywać się będą we Wrocławiu w lokalizacjach umożliwiających sprawny dojazd środkami komunikacji miejskiej.
  Career Turn – dołącz do nas! Rekrutacja trwa!

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama