GazetaWroclawska.pl - aktualności Wrocław, wiadomości Wrocław

Tunel aerodynamiczny powstaje pod Wrocławiem. Otwarcie wkrótce (WIZUALIZACJE)

Otwarcie tunelu aerodynamicznego SpeedFly w Mirosławicach (gmina Sobótka) przy ul. Lotniczej 8 pod Wrocławiem zaplanowano na kwiecień 2016 roku. Obecnie

mat.pras/ArC2 Fabryka Projektowa

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/5] Następne

Otwarcie tunelu aerodynamicznego SpeedFly w Mirosławicach (gmina Sobótka) przy ul. Lotniczej 8 pod Wrocławiem zaplanowano na kwiecień 2016 roku. Obecnie trwa jeszcze montaż obiektu. Zobaczcie wizualizacje.

Tunel aerodynamiczny SpeedFly to szklana, pionowa tuba, która jest szeroka na 4,30 metra. Maksymalna prędkość powietrza wyniesie 320 km/h, wzniesiemy się w nim nawet na 13 metrów.

Jak działa tunel?
Cztery silniki umieszczone po bokach tuby generują strugi powietrza pozwalające na bezpieczne i swobodne unoszenie się. Strugi poruszają się w zamkniętym, cyrkulacyjnym obiegu. Ich prędkość dostosowana jest do możliwości i ciężaru użytkownika, jest regulowana przez operatora, który operuje tzw. sterówką, znajdującą się obok wejścia do tunelu.

Oprócz tunelu w budynku będzie się mieścił m.in. sklep z gadżetami, recepcja oraz bar. W planach jest też budowa hotelu i restauracji.

Polecamy