GazetaWroclawska.pl - aktualności Wrocław, wiadomości Wrocław

Znudziło Ci się świętowanie? Zobacz, gdzie wybrać się z rodziną w lany poniedziałek (PROPOZYCJE)

Kajaki, motorówki i rejsy statkiemSpędzanie czasu wolnego nad rzeką nie musi ograniczać się do spacerów po Ostrowie Tumskim czy wałach.  Można wypożyczyć

Jarosław Jakubczak

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/8] Następne

Kajaki, motorówki i rejsy statkiem
Spędzanie czasu wolnego nad rzeką nie musi ograniczać się do spacerów po Ostrowie Tumskim czy wałach. Można wypożyczyć sprzęt – kajak, rowerek wodny, łódkę wiosłową lub motorową. Na większość nie jest potrzebny patent żeglarski. Najtańsza opcja to wypożyczenie kajaków, które mieszczą od jednej, do trzech osób. Tu ceny zaczynają się już od 10 złotych za godzinę pływania, przy czym warto pamiętać, że jest to zwykle cena za kajak, nie od osoby. Kajaki można wypożyczyć w kilku miejscach, jedne z popularniejszych to Zatoka Gondoli (ul. Purkyniego) przy Ostrowie Tumskim oraz Przystań Zwierzyniecka (ul. Wróblewskiego 1). Przy wypożyczaniu sprzętu trzeba mieć ze sobą dokumenty. Osoba, która wypożycza łódkę lub rowerek, musi zostawić dokument na przystani i dopiero wtedy może wypłynąć.

Dla tych, którzy chcieliby zobaczyć Wrocław z innej perspektywy, polecamy rejsy po Odrze. Przykładowo:
- Parostatek "NEREIDA" wypływa z Przystani Kardynalskiej (B. Włostowica Wyspa Piasek na Ostrowie Tumskim). Jego rejsy odbywają się od godz. 10 do 18.45 w odstępach co godzinę i 15 min. Bilety ulgowe 15 zł, normalne - 20 zł.

- z przystani zoo - (z tyłu zoo za terrarium, koło dyrekcji) statki pływają od 10.25 do 17.55 w odstępach co godzinę i 15 min.
Ceny biletów: normalny – 22zł, ulgowy 17zł, bilet w jedną stronę ulgowy i normalny 17 zł (wysiadka przy zoo, rejs trwa 25 min.).

- Statek "DRIADA" Przystań Hala Targowa (200 metrów od Panoramy Racławickiej, Bulwar X. Dunikowskiego) od 10 do 19 - w odstępach co półtorej godziny. Bilety ulgowe 15 zł, normalne - 20 zł.

Polecamy