Wicepremier o szkołach rolniczych i kryzysie

  Wicepremier o szkołach rolniczych i kryzysie

  Paweł Gołębiowski, Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wczoraj wicepremier Waldemar Pawlak spędził cały dzień na Dolnym Śląsku.
  Rano prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego odwiedził Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Mokrzeszowie. Podczas spotkania z młodzieżą wręczył placówce medal imienia Wincentego Witosa.

  - To uhonorowanie długoletniej, wielkiej aktywności tej szkoły i jej dobrej pracy z młodzieżą. Chciałbym, aby uczniowie w przyszłości brali przykład z patrona szkoły. Stosowane przez niego praktyczne podejście do polityki jest nam teraz bardzo potrzebne - mówił wicepremier, który z Mokrzeszowa pojechał do Świdnicy.

  Tam wziął udział w uroczystym rozpoczęciu konferencji "Postulaty i rzeczywistość - szkoły rolnicze w Polsce".
  - Jesteśmy współorganizatorem tej konferencji. Przyjechało na nią 36 dyrektorów szkół rolniczych z całej Polski. Wymiana doświadczeń powinna pozwolić nam wypracować wnioski służące rozwojowi szkół rolniczych - wyjaśniała Anna Wojtysiak, dyrektorka szkoły w Mokrzeszowie.

  Konieczność rozwoju szkolnictwa zawodowego wicepremier podkreślał w Świdnicy wielokrotnie.
  - Potrzeba nam osób z konkretnym wykształceniem. Postawienie na licea spowodowało, że ludzie, kończąc szkołę średnią, nie mieli zawodu i jeśli nie poszli na studia, często nie mogli poradzić sobie w życiu. A rolnictwo nawet w dobie kryzysu ma przyszłość - dodawał.

  Do kryzysu gospodarczego premier nawiązywał też we Wrocławiu. Na Uniwersytecie Przyrodniczym, a później Ekonomicznym podkreślał, że Polska wygląda dobrze na tle innych gospodarek unijnych oraz że nasze przystąpienie do strefy euro nie może być jedyną receptą na kryzys. Wicepremier zakończył wizytę spotkaniem z radnymi wojewódzkimi PSL oraz kandydatami do Parlamentu Europejskiego z tej partii.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama