Startuje elektroniczna rekrutacja do podstawówek

  Startuje elektroniczna rekrutacja do podstawówek

  Janusz Krzeszowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W tym roku po raz pierwszy rodzice zdecydują, czy ich 6-latek pójdzie do zerówki czy do pierwszej klasy.
  Do nowego roku szkolnego jeszcze 5 miesięcy, ale już trzeba pomyśleć, gdzie nasze dziecko będzie się uczyć od września.

  We wtorek we Wrocławiu rusza elektroniczna rekrutacja do przedszkoli, zerówek i szkół podstawowych. Po raz pierwszy w nowym roku szkolnym do podstawówki mogą iść sześciolatki. Według szacunków wydziału edukacji urzędu miejskiego, prawie 500 rodziców sześciolatków (czyli co 10.
  dziecko w tym wieku we Wrocławiu) będzie chciało zapisać swoje pociechy do pierwszej klasy. We wrześniu 2012 wszyscy sześciolatkowie obowiązkowo pójdą do pierwszej klasy, a pięciolatki - do zerówki. Przez trzy lata będzie się liczyła wola rodziców.

  Inną nowością jest też to, że w tym roku przy tej samej liczbie punktów rekrutacyjnych nie będzie brany pod uwagę czas złożenia dokumentów. Ważniejsza ma być odległość miejsca zamieszkania od przedszkola czy szkoły. To powinno zlikwidować kolejki rodziców, którzy ustawiali się w nocy pod najbardziej popularnymi przedszkolami.
  Rekrutacja będzie prowadzone przez internet, na uruchomionej specjalnie do tego stronie www.wroclaw.pl/edukacja.

  Każdy rodzic i jego dziecko znajdą tam informator o wszystkich typach szkół we Wrocławiu, a także przedszkolach i zerówkach. Już od jutra mogą się tam zalogować. Wpisując się w systemie, można wybrać aż trzy szkoły, a dziecko zostanie przyjęte tam, gdzie uzyska najwięcej punktów. Nie ma niebezpieczeństwa, że ktoś zostanie na lodzie, bo każdy pierwszak będzie miał zaklepane miejsce w swojej szkole rejonowej.

  Jednak, jak wynika ze statystyk urzędu miasta, już nawet co trzeci rodzic wybiera szkołę poza miejscem zamieszkania. Decyduje o tym najczęściej opinia o szkole i wyniki ze sprawdzianu szóstoklasistów. Najpopularniejsze podstawówki we Wrocławiu to szkoła nr 63 przy ul. Menniczej i nr 36 przy ul. Chopina. Rozchwytywane przedszkola to zwykle to z numerem 69 przy ul. Jerzmanowskiej czy nr 123 przy ul. Wojrowickiej.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama