Ważne
  Dziś kampania "Wrocław dla wszystkich". Miasto zachęca...

  Dziś kampania "Wrocław dla wszystkich". Miasto zachęca niepełnosprawnych do jazdy MPK

  AMW

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dziś o godz. 11 na pętli tramwajowej przy ul. Świeradowskiej MPK i miasto rozpocznie kampanię „Wrocław dla wszystkich”, która ma zachęcić niepełnosprawnych mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. -
  - Wraz z instruktorami z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, poruszających się na wózkach i niewidomym Leszkiem Kopciem pokażemy instruktarz dotyczący możliwości wsiadania i wysiadania z tramwaju – informuje Bartłomiej Skrzyński, rzecznik miasta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych. Podczas dzisiejszej akcji rozdane zostaną ulotki dla w-skersów.

  Według Pawła Napory, prezesa Dolnośląskiego Forum Integracyjnego, największe problemy z wyjściem z domów wynikają z barier mentalnych, które osoby niepełnosprawne same sobie stawiają. - Chcemy przełamać stereotypy, pokazując że tramwaj jest dostępny dla osoby na wózku, osoby starszej czy matki z dziećmi w wózku – dodaje.

  Już co trzeci jeżdżący po Wrocławiu tramwaj jest niskopodłogowy, a więc dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. - To dopiero początek – zapewnia Agnieszka Korzeniowska z MPK. - Chcemy, by za 3, 4 lata we Wrocławiu nie było żadnego autobusu MPK z wysoką podłogą. Pracujemy również nad tym, by nasi kierujący wiedzieli, jak reagować na potrzeby osób o ograniczonej mobilności. Pasażer niepełnosprawny to pasażer, którego chcemy otoczyć w MPK szczególną opieką - dodaje.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   l

   l (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   haha wybrali przystanek ktory sie nadaje. a moze byscie wybrali przystanek 500m dalej, jak wsiasc do Ikarusa na linii K ???????????????

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   kde44 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   "największe problemy z wyjściem z domów wynikają z barier mentalnych, które osoby niepełnosprawne same sobie stawiają" - chyba Cię człowieku pogięło. Tramwaj jest dostępny dla osób na wózku?! Skocz...rozwiń całość

   "największe problemy z wyjściem z domów wynikają z barier mentalnych, które osoby niepełnosprawne same sobie stawiają" - chyba Cię człowieku pogięło. Tramwaj jest dostępny dla osób na wózku?! Skocz sobie w okolice ul. Przyjaźni i spróbuj pojechać komunikacją publiczną do miasta. Poza tym poproś kogoś, żeby Ci opowiedział, jak było jeszcze parę tygodni temu, gdy wejście do tramwaju dla młodej zdrowej osoby mogło być wyzwaniem. Skocz sobie na plac Grunwaldzki i wjedź do niskopodłogowego autobusu, nie wiedzieć dlaczego z poziomu gruntu (bo NIEDAŁOSIĘ inaczej). Niska podłoga to nie wszystko - gorsza jest tępota urzędnicza, niedasizm i lekceważenie problemów osób niepełnosprawnych przez osoby, które powinny dbać o ich interesy. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   l

   l (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   "Już co trzeci jeżdżący po Wrocławiu tramwaj jest niskopodłogowy, a więc dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. "

   to jest po prostu genialne! namawiac niepelnosprawnych do korzystania z...rozwiń całość

   "Już co trzeci jeżdżący po Wrocławiu tramwaj jest niskopodłogowy, a więc dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. "

   to jest po prostu genialne! namawiac niepelnosprawnych do korzystania z tramwajow majac 30% szans ze przyjedzie niskopodlogowy! haha co za buce. Kasa poszla na pilkarzyzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   l

   l (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

   czy cos sie zmienilo

   http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/988755,wroclawska-komunikacja-miejska-najwiekszym-ograniczeniem,id,t.html

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo