Punkt? Za mało

Dawid Sołtys
Michał Ilków-Gołąb (niebieska koszulka) walczył za dwóch
Michał Ilków-Gołąb (niebieska koszulka) walczył za dwóch Piotr Krzyżanowski
Miedź Legnica kontra GKS Tychy 1:1 (0:0). W sobotę czwarty mecz z rzędu u siebie.

Tylko remis wywalczyli piłkarze Miedzi w bardzo ważnym meczu z GKS-em. Obie ekipy walczące o utrzymanie w II lidze podzieliły się punktami, choć żadnej ze stron remis nie zadowalał.
Spotkanie z gatunku tych o "sześć punktów" nie należało do widowiskowych. Szczególnie w pierwszej połowie brakowało okazji bramkowych. Strzały oddawali Adam Kłak i Paweł Ochota, ale nie były to na tyle dobre okazje, by padły gole. Tak samo było w przypadku uderzenia gracza gości - Marcina Ziai.

Rewelacyjnie dla Miedzi rozpoczęła się druga odsłona. Michał Ilków-Gołąb po minięciu defensorów tyskiej ekipy uderzył w długi róg bramki i pokonał Marcina Suchańskiego.
Goście mogli odpowiedzieć trafieniem, ale pojedynek z rosyjskim bramkarzem legniczan Aleksandrem Dżuldinowem przegrał Mateusz Żyła. Chwilę potem ponownie dobrą akcję skonstruowali podopieczni Jarosława Pedryca. Marcin Garuch minimalnie się jednak pomylił.

Swoją okazję wykorzystali jednak goście. Bardzo ładnym strzałem z pola karnego popisał się Żyła. Lewą nogą uderzył w okienko bramki Dżuldinowa, który nie miał szans na skuteczną interwencję. Do końca meczu Miedź walczyła o uzyskanie zwycięskiej bramki, ale piłka po strzałach Patryka Musia-łowskiego i Ochoty nie znalazła się w siatce.
Przez ostatnie dwadzieścia minut meczu na murawie pokazał się powracający po kontuzji Sylwester Kret.

W sobotę (godz. 14) Miedź zagra w tym roku już czwarty z rzędu mecz na własnym terenie. Rywalem będzie Gawin/Ślęza Wrocław.