Wrocław: Główna brama do zoo znów otwarta (ZDJĘCIA)

Wrocław: Główna brama do zoo znów otwarta (ZDJĘCIA)

Agata Wojciechowska

Gazeta Wrocławska

Aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Wrocław: Główna brama do zoo znów otwarta (ZDJĘCIA)
1/17
przejdź do galerii

©Paweł Relikowski

Dziś po południu pierwsi zwiedzający znów weszli do wrocławskiego zoo przez wyremontowaną główną bramę. Zmieniło się również otoczenie za głównym wejściem do ogrodu, a toaleta wręcz zachwyca.
Brama do zoo wprowadza do nowoczesnego wejścia. Bilety będzie można kupić nie tylko w kasach, lecz i w biletomatach dotykowych, które już działają. Powstaną tam także punkty obsługi klienta.

Dla zwiedzających umieszczono skrytki na bagaże i wypożyczalnię wózków dziecięcych. Bramki umożliwiające wejście do zoo przypominają te ze stadionu piłkarskiego. Od wybiegu dla żyraf, zebr i strusi dzieli kupujących bilety tylko szyba.


Prace remontowe przeprowadzane przez Przedsiębiorstwo Budowlane Inter-System obejmowały renowację historycznej bramy do zoo, która została opracowana przez Richarda Konwiarza, projektanta w biurze radcy budowlanego miasta Maxa Berga oraz adaptację historycznych przybudówek, by mogły tam powstać sklepiki dla zwiedzających. Dodatkowo odnowiono neon lwa, który stał się jednym z symboli wrocławskiego zoo. Podjęto decyzję o zdjęciu krat, by zwiększyć wygodę osób zwiedzających.

CZYTAJ WIĘCEJ O ODNOWIONEJ BRAMIE ZOO

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Tak, toaleta to jest to.

Mat (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 28 / 28

Długo chyba będzie pokutować, w tym kraju, zaściankowość, która zafundowała nam komuna. Na tyle, że w nagłówku chwalimy się toaletą przy Zoo, jako jedną z atrakcji zwierzyńca, takim, że będą go...rozwiń całość

Długo chyba będzie pokutować, w tym kraju, zaściankowość, która zafundowała nam komuna. Na tyle, że w nagłówku chwalimy się toaletą przy Zoo, jako jedną z atrakcji zwierzyńca, takim, że będą go odwiedzać tłumy wycieczek. Owszem toaleta być powinna, owszem z warunkami godnymi załatwiania podstawowych potrzeb człowieczych. Ale nie jest to punkt ani żaden gwóźdź programu. Żałosne.zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Hmmm, niby tak. Ale byłeś kiedyś w w kibelku

moko (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 29 / 26

w Planet Hollywood w Paryżu? O tym kibelku po otwarciu knajpy sporo się mówiło :-). Kibelek, nie kibelek, fajna ciekawostka. A ZOO pięknieje I DOBRZE.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo