Rewolucja śmieciowa we Wrocławiu - tak ocenili ją Czytelnicy

  Rewolucja śmieciowa we Wrocławiu - tak ocenili ją Czytelnicy

  red.

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  230 naszych Czytelników wypełniło formularze, w których oceniali rewolucję śmieciową we Wrocławiu. Co w nich napisali? Przekonajcie się sami
  Ulica Kunickiego obszar Fabryczna lokali 4 lub mniej

  Nie ma kontenerów do selektywnej zbiórki odpadów. Nie ma worków na odpady zielone. Odpady zmieszane są wywożone zgodnie z harmonogramem pozostałe nie bo nie ma worków.
  - W spółce Ekosystem nie udało mi się porozmawiać z nikim kompetentnym. Przekierowują mnie do Chemeko. Rozmowa z Chemeko to czeski film, człowiek zapewnia, że sobie zapisał i worki będą dostarczone a 2 miesiące nic nie ma. Ekosystem razem z Chemeko to jakaś masakra.

  Ulica Szparagowa obszar Krzyki lokali ponad 4

  Nie mam dostępu ani do pojemników na selektywne odpady ani do worków. Pisałem w obu sprawach, w sprawie kontenerów do zarządcy , oraz worków do Ekosystemu. Żadnej reakcji. To nieporozumienie żebym musiał używać auta by móc segregować odpady – w okolicy kontenerów brak.


  Ulica Strumykowa lokali 4 lub mniej

  Mam dostęp do pojemnika na odpady zmieszanie i jeden wrzucony za płot worek brązowy od jakiegoś miesiąca. Odpady nie są wywożone zgodnie z harmonogramem. Dzwoniłam kilkukrotnie dowiedzieć się kiedy otrzymam pozostałe pojemniki lub worki i co mam robić w tym czasie z odpadami i jedyne co usłyszałam to, ze nie wiedzą bop mają bałagan.

  Ulica Barlickiego obszar Śródmieście lokali ponad 4

  Pojemniki na selektywnie zbierane odpady są. Były jeszcze przed reformą. Teraz zamiast jednego są trzy wiecznie przepełnione. Papier i tworzywa nie są wywożone zgodnie z harmonogramem. Nagminnie pojemniki na te odpady są dłuższy czas przepełnione bardziej niż w 90 procentach. Kontakt z Ekosystemem nie istnieje. Próby dodzwonienia się trwają po kilka godzin. Pracownicy infolinii uprzejmie zapisują dane i obiecują interwencję ale to nie przynosi efektów. Na maile odpisują bzdury albo kilka osób odpisuje w tej samej sprawie sprzeczne informacje. Nie znają zakresu ustawy. (..) Na prośbę o interpretację rubryczki w deklaracjach odpisują bzdury.

  Ulica Wieczysta obszar Krzyki lokali ponad 4


  Nie ma pojemników na szkło. Nie dostarczono worka na odpady zielone. Subiektywnie jest gorzej niż przed zmianą.

  Ulica Korzeniowskiego lokali ponad 4


  Nie dostarczono worków na odpady zielone. Przez kilka dni kontenery są zapełnione bardziej niż w 90 procentach.


  Ulica Krośnieńska obszar Fabryczna lokali ponad 4


  Przy Krośnieńskiej 16 nie ma kontenerów na odpady zbierane selektywnie. Przy Krośnieńskiej 10 są na papier i plastik. Nie ma w pobliżu kontenerów na szkło. Trzeba maszerować i szukać. Nie ma worków na odpady zielone. Odpady nie są wywożone zgodnie z harmonogramem. Przy kontenerach na odpady zbierane selektywnie jest stosik śmieci a kontenery są przepełnione. Próby kontaktów z Ekosystemem? Telefony nie są odbierane. Czuję się oszukana i rozczarowana. Płacę za to, że segreguję śmieci i muszę sobie z nimi biegać po osiedlu w poszukiwaniu odpowiednich kontenerów.

  Ulica Niemcewicza obszar Śródmieście lokali ponad 4

  Nieruchomość nie ma dostępu do kontenerów na odpady zbierane selektywnie. Nie ma worka na odpady zielone.

  Ulica Osobowicka lokali ponad 4

  Są tylko pojemniki „bez selekcji”. Nie dostarczono worków na odpady zielone.

  Ulica Wapienna obszar Krzyki lokali ponad 4

  Żadnych uwag. Kontakty z Ekosystemem nie były potrzebne.

  Ulica Obraz Obszar Fabryczna lokali ponad 4

  Jak wyżej. Żadnych uwag. Jest dobrze.

  Ulica Olszewskiego obszar Śródmieście lokali ponad 4

  Są tylko dwa pojemniki na odpady zmieszane. Innych nie ma. Nie otrzymaliśmy worka na odpady zielone. Drogą mailową kontaktowaliśmy się z Ekosystemem w sprawie odpadów na papier. Zapewniono mnie, że wiadomość przekazano do Alby i pojemniki niedługo zostaną dostarczone. Do dziś ich nie ma. Wykonanie uchwały to fikcja. Pomimo chęci nie ma możliwości faktycznego sortowania odpadów.

  Ulica Koszarowa lokali ponad 4

  Nie ma worków na odpady zielone, na papier, tworzywa i zmieszane są. Śmieci zalegają przed kontenerami bo się w nich mieszczą. To trwa 1 – 2 dni. Powinna obowiązywać stawka tylko od osoby nie od metra kwadratowego. Inaczej to np. trzyosobowa rodzina płaci za śmieci więcej niż 7-osobowa.

  Ulica Lipska lokali ponad 4

  Nie ma informacji o wywozie śmieci wielkogabarytowych.

  Ulica Budziszyńska Obszar Fabryczna lokali ponad 4

  Są tylko pojemniki na odpady zmieszane. Innych brak. Worków na odpady zielone nie dostarczono. Śmieci nie są wywożone zgodnie z harmonogramem. Kompletny brak organizacji. To wielka improwizacja i chaos.

  1 3 4 5 6 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wroclawski ekopic

   sedno (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

   Minal czas przygotowan do rewolucji, godzina zero tez minela i mamy jedynie wielki bajzel.
   Kiedys placilismy mniej, smieci niezalegaly i segregowaly je firmy. Teraz placimy wiecej za samodzielna...rozwiń całość

   Minal czas przygotowan do rewolucji, godzina zero tez minela i mamy jedynie wielki bajzel.
   Kiedys placilismy mniej, smieci niezalegaly i segregowaly je firmy. Teraz placimy wiecej za samodzielna segregacje, smieci wszedzie pelno i nie sa usuwane na biezaco, w kazdej gminie obowiazuna inne zasady segregacji i wmawia nam sie jakies brednie (choc wzorce sa proste, bo w wielu krajach system segregacji bez problemu funkcjonuje od dawna).
   Wiem, ze nasza obecna wladza nie mysli o mieszkancach, tylko o zarobku, ale akurat w tym wypadku wlodarze powinni zdawac sobie sprawe, ze moga sami wyladowac na smietniku.
   Mam dosc utrudniania mi zycia za moje pieniadze i choc uwazam, ze segregowanie jest potrzebne, to nie rozuniem kilku spraw, na przyklad:
   - dlaczego z ciezkimi odpadami szklanymi musze dygac do znacznie oddalonego kubla?
   - dlaczego niepotrzebne i niezuzyte leki mozna oddac jedynie w kilku aptekach w miescie, skoro wczesniej pojemniki staly w kazdej aptece?
   - dlaczego do tej pory nie ma grafiku z terminami ustawiania kontenerow na smieci (w Srodmiesciu)?
   - i biorac pod uwage wciaz zakorkowane miasto, dlaczego nie ma mozliwosci pozostawienia odpadow pod PSZOKiem po godzinach pracy, chocby w nocy?
   A poza tym dlaczego mamy zuzywac wode na mycie smieci przed wyrzuceniem, skoro nawet male dzieci wiedza, ze wode trzeba oszczedzac. To jest NIEEKOLOGICZNE, bezsensowne lanie wody i detergentow (niezorientowanych informuje, ze Polska ma deficyt wody pitnej i z powodu braku zbiornikow retencyjnych nie zanosi sie na polepszenie tego stanu). Placimy wystarczajaco duzo, by smieci byly oczyszczane zbiorczo przez firmy.
   Nocna wywozka smieci mi nie przeszkadza, przynajmniej w dzien smieciarki nie blokuja waskich ulic.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama