Piłka nożna: Kontuzja w Śląsku przed Lechem

JG
Janusz Wójtowicz
Trener Stanislav Levy liczył, że podczas przerwy na występy reprezentacji jemu i sztabowi szkoleniowemu uda się doprowadzić do pełnej sprawności kontuzjowanych zawodników. Tymczasem do Sylwestra Patejuka dołączył kolejny. Amir Spahić podczas ostatniego meczu sparingowego z GKS-em Katowice (1:2 na Oporowskiej) naderwał mięsień przywodziciela uda.

- Ciężko teraz określić, jak długa przerwa czeka Amira. Na pewno będzie potrzebował trochę czasu, by dojść do pełnej sprawności. Więcej powiedzą nam dopiero kolejne kontrole - mówi dr Wojciech Sznajder, klubowy lekarz Śląska. Spahić opuścił w sobotę boisko po zaledwie 18 minutach gry.

To niefortunna kontuzja w przypadku braku Patejuka. Levy próbował Spahicia na lewej obronie, przesuwając do przodu Dudu. Jest jednak szansa, że za kilka dni Patejuk wznowi treningi. Skrzydłowy skręcił staw skokowy jeszcze w meczu z Sevillą.
Po weekendowym sparingu naOporowskiej zrezygnowano z dwóch testowanych zawodników. Francuz Loris Arnaud i Węgier Adam Vass mieli zbyt duże zaległości kondycyjne.

WKS na ligowe boiska wróci w najbliższą sobotę. Rywalem Śląska we Wrocławiu będzie Lecha Poznań (godz. 18, Stadion Miejski). Rywale też mają problemy z kontuzjami: na Dolny Śląsk nie przyjedzie Szymon Pawłowski. Kłopoty ze zdrowiem mają też Murawski, Burić, Możdżeń i Ceesay.

Materiał oryginalny: Piłka nożna: Kontuzja w Śląsku przed Lechem - Gazeta Wrocławska