O wyższości małego Lwówka nad Wrocławiem

  O wyższości małego Lwówka nad Wrocławiem

  Arkadiusz Franas

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Przez kilka lat mieszkałem przy ul. Świeradowskiej. Było to jednak w czasach, gdy w betonowo-szarym bloku (wtedy chyba jedynym przy tej ulicy) cieszyliśmy się, że jeździ tamtędy jakikolwiek autobus.
  Więc gdy kilka lat temu usłyszałem, że moi dawni sąsiedzi będą mieli tramwaj, to aż im pozazdrościłem. Jednym słowem, będą mieszczuchami pełną gębą. No i ci moi sąsiedzi czekają. Dzieci im dorastają, odnowiony wreszcie blok blednie, a szyn jak nie było, tak nie ma.

  Przyspieszenie inwestycji miała wreszcie gwarantować wizja Euro 2012. Bo u nas ta impreza robi za taki punkt docelowy, o którym rodzice opowiadają dzieciom do snu.
  Kiedyś w ich bajkach było słychać obietnicę: córciu (vel synku) droga(i), twa prośba się spełni, gdy czarny kruk na swej drodze napotka białego, a nad sosnowym lasem pojawi się złoty jeleń z oczami bażanta. Jednym słowem, było to bardzo eleganckie spuszczanie pociechy na drzewo.

  Teraz mają łatwiej. Pojawiła się tzw. magistracka obietnica. I obecnie zapodają dzieciom: kupię ci rower, gdy będzie Euro 2012 i już. I mają spokój. Latorośl wyrośnie, za kilka lat sama sobie kupi samochód, a obraz ojca i matki nie będzie zakłócony. Przecież chcieli kupić...

  No i podobnie jest z tą Świeradowską. Chęci były, a że coś nie wychodzi? Na Boga. Nikt nie jest doskonały. Zresztą element bajkowy przy Euro 2012 pojawia się coraz dobitniej. Nie wiem, czy Państwo zauważyli, że nasi spece od tej piłkarskiej imprezy już nas przygotowują, że nie wszystko może się udać.

  Ostatnio delikatnie puścili komunikat, że UEFA wcale nie chce od nas, byśmy rozbudowywali lotnisko. Podobno przekonaliśmy piłkarskich działaczy, że nie jest to konieczne. Choć, oczywiście, rozbudowujemy je ze wszystkich sił swoich. Czyli co, znowu się nie uda? Generalnie da się przeżyć.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama