W jerzmanickim poprawczaku rapowali w obronie życia...

  W jerzmanickim poprawczaku rapowali w obronie życia bezbronnych

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Arkadiusz Sosenko, Bartosz Sałapa i Piotr Kotkowski nagrali teledysk, który uzyskał trzecią nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie.
  Zakład Poprawczy w Jerzmanicach-Zdroju koło Złotoryi to znana w Polsce placówka. Niestety, do tej pory głównie za sprawą ekscesów wychowanków. Ucieczki, rozboje w czasie przepustki, a ostatnio także pobicie wychowawcy dominują w relacjach o tym miejscu. A tymczasem nawet tam pojawiają się utalentowani ludzie, którzy swoją sztuką walczą o ochronę życia.

  Arkadiusz Sosenko, Bartosz Sałapa i Piotr Kotkowski nagrali teledysk, który uzyskał trzecią nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie "Pomóż ocalić życie bezbronnemu" im. ks. Jerzego Popiełuszki. Wygrali 900 złotych. I, na 1500 uczestników, byli jedyną grupą z zakładu poprawczego.
  - O konkursie dowiedzieliśmy się w ostatniej chwili - mówi wychowawca Piotr Kocyła. - Chłopcy mieli tylko trzy tygodnie na napisanie utworu, skomponowanie muzyki i nakręcenie klipu.

  Arek, który w rodzinnej Świdnicy rapuje, napisał tekst piosenki o aborcji pt. "Nie zabijaj". Nagrał też w komputerze podkład muzyczny i razem z Bartkiem rapowali, by "matki nie wyrzucały dzieci do śmietnika".
  - Nie toleruję aborcji - przyznaje Arek. - Może dlatego zajęliśmy tak dobre miejsce, bo tekst jest od serca.

  Nie mieli odpowiedniego sprzętu, więc Piotr Kotkowski pożyczył kamerę od kolegi. Po raz pierwszy miał sprzęt w ręce. - Trochę się bawiłem efektami, by ukryć problemy warsztatowe - przyznaje Piotrek. - Myślę, że po wyjściu na wolność pouczę się jeszcze pracy z kamerą.

  Bartek tuż po odebraniu nagrody wyszedł na wolność i wrócił do rodzinnego Ostrowca Świętokrzyskiego. Piotrek i Arek wyjdą za pół roku. Jak mówią, trafili do poprawczaka "za błędy młodości" i nie zamierzają tu wracać. Arek pracuje nad swoją pierwszą płytą. Napisał już dziesięć utworów. Jego kolega, który kiedyś przebywał w jerzmanickim zakładzie, wydał niedawno piątą płytę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama