Łańcuch wrzynał mu się w skórę. Pies Tago uratowany...

  Łańcuch wrzynał mu się w skórę. Pies Tago uratowany (DRASTYCZNE ZDJĘCIA)

  AMW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Łańcuch wrzynał mu się w skórę. Pies Tago uratowany (DRASTYCZNE ZDJĘCIA)
  1/10
  przejdź do galerii

  ©TOZ Wrocław

  Powolne i długotrwałe wrzynanie się łańcucha w skórę - taką diagnozę postawił weterynarz, gdy zobaczył psa odebranego z Kulina pod Rakoszycami (gmina Miękinia) przez inspektorów wrocławskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami psa.
  Zgłoszenie na temat psa, przebywającego w urągających warunkach, inspektorzy TOZ otrzymali 28 sierpnia. Dzień później pojechali na miejsce. - Osoba zgłaszająca zaalarmowała nas, że pies od początku swojego życia przebywa na łańcuchu, przyczepionym do muru posesji - mówi Mateusz Czmiel, rzecznik prasowy TOZ. - Co więcej, nie miał on obroży, a owinięty wokół szyi łańcuch stopniowo wrastał mu w szyję. Jego nieregularne ogniwa zaogniały dodatkowo ranę - dodaje rzecznik.


  W miejscowości Kulin oczom inspektorów ukazał się zamiast psa obraz nędzy i rozpaczy. W chwili ich przybycia pies nie miał dostępu ani do wody ani do jedzenia. Stan jego budy budził wielkie zastrzeżenia - rozwalała się i miała ostre krawędzie, które narażały zwierzę na dodatkowe rany. Łańcuch, którym był uwiązany, został przez właścicieli przyczepiony do okna budynku, co powodowało, że zwierzę nie mogło wejść do swojego schronienia.

  - Dookoła szyi miało również owinięty łańcuch, który był stanowczo za ciasny co powodowało powolne i długotrwałe wrzynanie się ogniw w skórę zwierzęcia - opisuje sytuację Mateusz Czmiel. - Ostre krawędzie ogniw powodowały dodatkowo powolne rozcinanie fragmentów skóry, a te nieleczone oraz nieopatrzone były już w zaawansowanym procesie gnilnym. Właściciel na pytanie inspektorów: "Dlaczego zwierzęciu wrósł się łańcuch?" odpowiedział jedynie: "Doskonale o tym wiem, wrósł się do kości i tyle".

  Jak informuje rzecznik, z właścicielem nie można było nawiązać żadnej konstruktywnej rozmowy. Inspektorzy poinformowali go więc, że zwierzę na podstawie art. 7 ust. 3 ustawy o ochronie zwierząt zostaje odebrane, a on sam podpisał zrzeczenie praw własności do zwierzęcia, tym samym nieodwracalnie przekazał go pod opiekę organizacji.

  Już następnego dnia psem zajął się lekarz weterynarii, który usunął werżnięte ogniwa łańcucha i oczyścił rany. Obecnie pies jest w domu tymczasowym we Wrocławiu. Jego leczenie będzie kontynuowane. - Obecnie TOZ kompletuje dokumentację, by złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - wyjaśnia rzecznik.

  Każdy może też wesprzeć Tago - oto dane do przelewu: Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział we Wrocławiu
  ul. Żeromskiego 56, 50-312 Wrocław, nr konta: PKO BP 59 1020 5242 0000 2202 0251 5096 (dla wpłat zagranicznych SWIFT: BPKOPLPW). Z dopiskiem: TAGO.

  Kontakt w sprawie adopcji: Asia 726 90 55 66 / Mateusz 794 741 100

  Komunikat

  Ostrzegamy, że kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich lub dla nich nieprzeznaczone.

  Oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią i nie mam ograniczonej zdolności do czynności prawnych.

  Nie mam 18 lat! Przejdź do artykułu »

  Czytaj także

   Komentarze (32)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Interesujmy sie losem zwierzat

   ewaw (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   jaki człowiek potrafi być podly,az strach pomyslec.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wieś Kulin śpiewa i tańczy

   J (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Sołtys bardzo zajęty prowadzeniem zespołu Kulinianie , zapomniał o swoich obowiązkach lub tak jak mieszkańcy w Kulinie nie do końca widzi jak w obejściach znęcają się nad zwierzętami .Woli...rozwiń całość

   Sołtys bardzo zajęty prowadzeniem zespołu Kulinianie , zapomniał o swoich obowiązkach lub tak jak mieszkańcy w Kulinie nie do końca widzi jak w obejściach znęcają się nad zwierzętami .Woli tanecznym krokiem nic nie widzieć, za to lansować się na scenach - wstydzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pies

   sredniowiecze (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 17

   A klecha co roku chodzi tam podatki i tego ,nie widzi./?A sołtys, wóTTa banda powinna byc tez potepiona.jt ,jego urzędnicy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gnój śmierdzący!

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 13

   Jeśli państwo nie umie sobie radzić ze zwyrodnialcami niech dotuje TOX i inne służby działające na rzecz zwierząt! Powinni gnojowi dać z 10-50 tys kary- zależy od jego stanu posiadania i koniec!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co za skur.....!!!!

   jaaa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 16

   Zrobić temu pseudo właścicielowi to samo!!! Co za debil!!! Ten psiak jest już bezpieczny, ale jak pomyślę, ile jeszcze zwierzaków tak cierpi, to serce się kraje :( :( :( Ludzie to potworny i...rozwiń całość

   Zrobić temu pseudo właścicielowi to samo!!! Co za debil!!! Ten psiak jest już bezpieczny, ale jak pomyślę, ile jeszcze zwierzaków tak cierpi, to serce się kraje :( :( :( Ludzie to potworny i najbardziej nieludzkie istoty stąpające po ziemi :( Koszmar :( :( :(zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ???

   slawo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 9

   Jaka pewność,że ta kanalia nie weźmie następnego psa i nie będzie się znęcać. (?) Pewnie sołtys nie lepszy

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   A. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 17

   Niestety, jednak potwierdza się, że ludzie na wsiach są zacofani i głupi! Może tak właściciela na łańcuchu bez wody i jedzenia na tydzień zostawić??


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zacofana i głupia to ty jesteś

   f (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 27

   na wsiach jest większy porządek niż w twoim mieście. Nikt tam nie szcza na ściany, nie sra po klatkach chodowych....


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie na temat

   Prosty człowiek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 17

   nie o fekalia tu chodzi ,a o psy .sam widzę psa uwiązanego całymi dniami na łańcuchu.jego właścicielką jest pani psycholog ,I gdzie ta empatia.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   opinia

   apofis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 13

   ciemna chołota

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Powiesić za jaja tych ch...w z Kulina

   co nie rozumieją (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 22

   że w dzisiejszym, żydokomunistycznym, złodziejskim i bandyckim systemie ( mamy skutki pojeb..j Solidarności ) , pies jest JEDYNYM przyjacielem człowieka !!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kultura,oglada,elementarny humanizm,czlowieczenstwo

   darek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 18

   to na wsi pojecia nieznane.Za to zazdrosc,zawisc,podlosc i obluda to ich codziennosc.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama