Spacer z myszką

  Spacer z myszką po całym Wrocławiu

  Janusz Krzeszowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Miasto może zyskać swoje wirtualne odbicie. To byłaby gratka dla turystów i inwestorów.
  Będziemy mogli zwiedzać Rynek i z ziemi, i z powietrza. Wejdziemy do kamienic, sklepów i muzeów. Na swoim komputerze (dzięki połączeniu internetowemu) będziemy mogli najpierw zobaczyć budynek kina przy ul. Kazimierza Wielkiego czy al. Hallera, potem zajrzeć do środka i sprawdzić, jaki jest repertuar. A w końcu kupimy sobie bilet.

  To wszystko byłoby możliwe dzięki dokładnemu trójwymiarowemu odbiciu Wrocławia. Chce go zrobić firma GeoSim System. Zajmuje się ona najnowocześniejszymi wirtualnymi symulacjami miast w systemie trójwymiarowym 3D.
  - Produkty Second Life, czy GoogleMaps dopiero raczkują w porównaniu z naszymi pomysłami - zachwala Victor Shenkar, przedstawiciel firmy.

  W tej chwili jedyną mapę 3D na świecie z takimi możliwościami ma Filadelfia. Firma negocjuje też umowy z Londynem, Paryżem i Nowym Jorkiem. Wczoraj twórcy trójwymiarowych map spotkali się z prezydentem Wrocławia.
  - Oprócz funkcji turystycznej, takie wirtualne odbicie będzie najdokładniejszym z dotychczasowych planów miasta. Urzędnicy mogą to wykorzystywać do sprzedaży gruntów czy wynajmowania lokali - opowiada Shenkar.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama