Ważne
  Mój Reporter: Czy autobusy Sevibus mogą parkować pod Galerią...

  Mój Reporter: Czy autobusy Sevibus mogą parkować pod Galerią Dominikańską?

  Marcin Hołubowicz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Autobusy Sevibus zastawiają zatoczkę przy Galerii Dominikańskiej

  Autobusy Sevibus zastawiają zatoczkę przy Galerii Dominikańskiej ©fot. Przemysław Wronecki

  Kierowcy autobusów Sevibus zastawiają zatoczkę autobusową z tyłu Galerii Dominikańskiej. Autobusy MPK nie mają gdzie zajeżdżać i blokują pas ruchu - to z kolej zaskakująca sytuacja dla kierowców aut którzy jadą od strony placu Dominikańskiego w kierunku Hali Targowej - hamują na ostatnią chwilę - pisze nasz Czytelnik. Czy kierowcy firmy Sevibus mają pozwolenie na parkowanie w zatoczce - sprawdzał nasz reporter - Marcin Hołubowicz.
  Autobusy Sevibus zastawiają zatoczkę przy Galerii Dominikańskiej

  Autobusy Sevibus zastawiają zatoczkę przy Galerii Dominikańskiej ©fot. Przemysław Wronecki

  Oto całe pytanie naszego Czytelnika:

  Dziś po raz kolejny zauważyłem coś co obserwuje od dłuższego czasu na przystanku autobusowym przy pl. Dominikańskim, na tyłach Galerii Dominikańskiej. Jest tam zatoka dla autobusów, dość spora, i zmniejszona obecnie ilość pasów ruchu dla samochodów z trzech do dwóch, aby zrobić ścieżkę dla rowerzystów. Cel zacny i przyjazny dla ruchu drogowego, gdyby nie głupota albo bezczelność kierowców autobusów komunikacji miejskiej.

  Otóż stoimy sobie na światłach przed skrętem, za którym jest ta zatoczka, ruszamy na zielonym i... na naszym pasie zaraz za zakrętem wystaje tył autobusu na "awaryjnych" lub ewentualnie zatoka jest cała zastawiona autobusami, a dodatkowy autobus odbiera ludzi stojąc na pasie ruchu. Nie jest to może notoryczne, ani nie powoduje godzinnych korków, ale kierowcom MPK i firm pokrewnych razem z pierwszeństwem dla tramwajów i przy wyjeździe z zatoczek pojawia się mentalność "świętej krowy".

  Dziś czytam, że mimo znaków podporządkowania, na placu Dominikańskim rozpędzają się na stojące na torach samochody, mimo że to one mają pierwszeństwo, dzwoniąc już od skrzyżowania z ul. Podwale myśląc, że kierowca się teleportuje. A Pani rzecznik opowiada, że nic o tym nie wie, będzie obserwować. A wystarczy przejrzeć zapisy z kamer tramwajów. Skody na ul. Szewskiej w większości ignorują to, że to deptak i pieszy ma pierwszeństwo i dzwonią na potęgę. A na pl. Dominikańskim blokuje się pas ruchu, bo tak.

  Jestem w stanie zrozumieć, że autobus się nie zmieścił i wysadza i pobiera pasażerów. Choć nie wiem czemu w zatoczce stoją pojazdy Sevibusa, DLA, czy MPK, które mają pozamykane drzwi, kierowców nie ma, albo spożywają śniadanie czy palą papieroska, na przystanku lub między pojazdami. Te "czekające" pojazdy blokują miejsce tym, które muszą podjechać, a te z kolei kierowcom jazdę po pasie do ruchu.

  Inną rzeczą jednak jest gdy autobus podjeżdża do zatoczki, nie mieści się, ale włącza awaryjne i stoi mimo, że w ciągu 10-20 min. nie odjedzie. Kiedyś za Galerią istniał parking dla tych autobusów ale został zlikwidowany i tak pas dla rowerzystów powoduje blokowanie pasu, bo Panowie kierowcy nie potrafią zrozumieć, że brak miejsca w zatoczce jest wystarczającym usprawiedliwieniem do zablokowania pasu ruchu, i włączenia świateł awaryjnych, które zgodnie z przepisami służą do oznakowania pojazdu, który uległ awarii oraz o niebepieczeństwie. W tym katalogu wygoda i lenistwo Pana kierowcy się nie mieszczą. Jednak w tym postępowaniu upewniają ich służby porządkowe, w tym przypadku policja, która minęła obojętnie autobus i korek, bowiem pewnie mieli pilne zadanie, a jechali pasem niezablokowanym. Jednak niech tylko ktoś spróbuje stanąć w zatoczce by zabrać kogoś z przystanku lub wysadzić, kierowca autobusu często wręcz kładzie się na klaksonie. Ponieważ często się przemieszczam tą trasą samochodem, bądź też korzystam w tym miejscu z komunikacji, najczęstszymi blokerami zatoczek są niestety kierowcy Sevibusa, którzy nawet i po 25 minut zalegają w zatoczce oddając się relaksowi. Za to w wystawianiu zadka i blokowaniu pasu ruchu oddają się kierowcy MPK linii 114 i 120, których przecież usprawiedliwia awaryjne. Ciekawe czy gdybym ja ustawił się na wjeździe do zatoki, i zaczął jeść kanapki, czy byliby wyrozumiali. Wątpie, ale może Mój reporter usłyszy coś innego niż "pierwsze słyszę", będziemy obserwować. Dziś wystarczy przejrzeć zapis video z Citaro na linii 114 z ok. godz. 7.20 rano.


  Odpowiada reporter Marcin Hołubowicz:

  Kierowcy autobusów Sevibus parkują na przystanku pod Galerią Dominikańską. Jest to przystanek tzw. początkowo-końcowy i mają do tego prawo. Pytanie, jak długo może trwać taki postój. Zatoczka autobusowa jest bardzo mała i często z trudem mieści się w niej więcej niż trzy autobusy. Pojazdy MPK stają tym samym na pasie jezdni, częściowo blokując przejazd, co jest uciążliwe dla samochodów w godzinach szczytu.

  Przy Placu Dominikańskim trwa remont jednego z tuneli. Dodatkowo ul. Purkyniego przechodzi generalną przebudowę. W godzinach szczytu okolice placu mocno się korkują. Sytuacji nie ułatwia zatoczka autobusowa, pomiędzy Galerią Dominikańską a kościołem św. Wojciecha, na której postój ma przewidzianych 8 autobusów: 900L, 900P, 904, 901, 910, 914 oraz 114 i 120. Autobusy firmy Sevibus mogą w tym miejscu stawać, jednak długość postoju jest ograniczona.

  Tymczasem bywa, że linie 904 czy 914 mają spore przerwy pomiędzy jednym kursem, a drugim. Jak długo mogą się więc tam zatrzymywać? - Wymienione linie mogą wysadzać i zabierać pasażerów z przystanku na Placu Dominikańskim, jednak standardowy okres takiego postoju, pomiędzy jednym a drugim kursem, nie powinien trwać dłużej niż 10-15 minut - mówi Adam Więcek z Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego.

  Według urzędnika w przypadku dłuższego postoju, np. 30-60 minut, który nie jest uwarunkowany jakąś wyjątkową sytuacją, autobusy powinny zaparkować w innym miejscu, o które powinien zadbać przewoźnik. Jeżeli ktoś zauważy, że autobusy stoją tam znacznie dłużej tamując tym samym ruch pozostałych linii, może zgłosić taki przypadek do Wydziału Transportu lub do samego przewoźnika, w tym wypadku firmy Sevibus.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz we Wrocławiu najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w pobliżu katedry?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z Wrocławiem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Czytaj także

   Komentarze (40)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

   "Autobusy Sevibus zastawiają zatoczkę przy Galerii Dominikańskiej (© fot. Przemysław Wronecki)" - cytat spod zdjęcia... A to ci psikus, że zastawiają zatoczkę... Nie żeby to nie był ich przystanek....


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przystanek a nie

   Jas (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

   ... Parking. Na ulicy się nie parkuje. Zwłaszcza jak za zakrętem stoi znak "Zakaz zatrzymywania się i postoju". Zatem to nawet nie złe parkowanie. To łamanie zakazu.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wrd

   word (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 8

   Jakaś nieścisłość. Albo znak "zakaz zatrzymywania" albo " zakaz postoju". To są dwa różne znaki. Panie znawco, kierowco...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

   Dobra, zwracam honor...źle zrozumiałam na początku opis spod zdjęcia :P


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie masz czego zwracać...

   me (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

   ...na tym zdjęciu widać kto zatrzymał się na ulicy. Podpowiem fima na "M" na 3 litery, ostatnia "K" :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy ktokolwiek widzi puszkę między autobusem Sevibus i MPK?

   Korek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 4

   Co się dziwicie, że autobus MPK stoi na pasie, skoro jakiś puszkarz zablokował przystanek?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Korek

   Autor listu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

   W tym wypadku się nie dziwię.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   i wszystko na ten temat...

   me (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

   ... może to autor listu, albo autor fotografii do tego "newsa" :D

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Podziekowania

   Autor listu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 11

   Po pierwsze dziekuje za zamieszczenie mojego listu. Pisalem go na komorce,stad wkradl sie pewien chaos, ale o tym za chwile.
   Po drugie dziekuje reporterowi, ze kompletnie nie skumal o co mi...rozwiń całość

   Po pierwsze dziekuje za zamieszczenie mojego listu. Pisalem go na komorce,stad wkradl sie pewien chaos, ale o tym za chwile.
   Po drugie dziekuje reporterowi, ze kompletnie nie skumal o co mi chodzilo. Nie jest dla mnie problemem, ze stoja tam Sevibusy, bo to tylko przczyna tego co mi nie odpowiada. Nie odpowiada mi to, ze inni kierowcy autobusow jak sie nie mieszcza, to wlaczaja awaryjne i stoja mimo, ze blokuja pas ruchu. To wykroczenie droge i zwykle chamstwo biorac pod uwage szybkosc ruchu w naszym miescie. Wczoraj widzialem kierowce MPK, ktory juz nawet nie mial co probowac zmiescic sie w zatoczce, wiec wysadzil ludzi poza zatoka, na rogu i tam sobie, za zakrecie, awaryjnie stanal. Urocze.
   Po trzecie: dziekuje wszystkim tym ktorzy wyzwali mnie od kretynow, idiotow i gamoni. Po kilku jazdach w Sevibusie, moge z pewna doza pewnosci, ze to sami kierowcy, ewentualnie koledzy po fachu, bo prostota wyrazania mysli i brak samokrytyki, a takze prostactwo, to standard. Macie pretensje do kierowcow, a sami robicie co chcecie. To ze WTR pozwolil stac wam w zatoczce (W ZATOCZCE!!!!!) to nie daje wam prawa do lamania przepisow i stawania gdzie badz. Moze zatrzymajcie sie na skrzyzowaniu, albo rozjedzcie ludzi na przystanku, bo "nie ma miejsca" i "bo nam wolno". To swiadczy tylko o tym, ze nie umiecie myslec, ani ze soba wspolpracowac, nie mowiac o otoczeniu.
   Po czwarte - znam ze 2 osoby w WTR, ale nie myslalem ze tam poziom rozsadku klapnal o glebe tak bardzo. Panie Wiecek. Nakladl pan tam linii ponad miare, ale to dla wygody klientow. Tyle ze naraz potrafi tam stanac 4 sevibusy, jedno Dla i 2-3 mpk. Wszystkie naraz nie odjada. Jak istnial parking na podwalu, to kierowcy sami tam jechali, bo pukajacy im ludzie w drzwi, raczej w odpoczynku nie pomagali. A teraz bo remont, bo sciezka rowerowa. Rowerzysci maja latwiej i super, ale czemu kierowcy autobusow moga lamac przepisy w majestacie prawa, nie rozumiem. Bo petla? A jak petla za mala, to moga stac na ulicy? Na skrzyzowaniu? A kodeks drogowy moze byc ignorowany decyzja Pana Wiecka z WTRu? Przeciez to jakis Ubustan, gdzie urzednik szczebla nizszego decyduje o tym gdzie jakie przepisy i przez kogo moga nyc ignorowane.
   Po piate dziekuje tym, ktorzy zrozumieli o co chodzi.

   I PS do pana co zastanawial sie jak sie rozpedzam. Nie wiem skad wysnul pan ten wniosek ze gwaltownie hamuje. Nigdzie tak nie napisalem, wiec skad ta sklonnosc do konfabulacji. Owszem sa tam kierowcy co wchodza w zakret z predkoscia ponad 60, ale akurat ja jestem normalny. Tylko jak kazdy spiesze sie do pracy, czy w pracy, wyjezdzam spod swiatel, a tam pan kierowca z mpk ma przerwe regeneracyjna na moim pasie. I ja stoje, czekam az przejedzie pas obok, potem czekam az polscy kierowcy ktorzy byli za mna skorzystaja z szansy i wczesniej wskocza na ten pas i pojada. Jechalem pierwszy, zmieniam pas ostatni... Kultura jazdy.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To przesiądź się do autobusu albo do tramwaju.

   dagdag (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 17

   Taki wygodnicki jesteś, że dupę w puszce musisz koniecznie wozić? Tymi autobusami przyjeżdża setki ludzi, wybierają autobus, żeby nie korkować dodatkowo miasta siedząc po jednej osobie w puszce....rozwiń całość

   Taki wygodnicki jesteś, że dupę w puszce musisz koniecznie wozić? Tymi autobusami przyjeżdża setki ludzi, wybierają autobus, żeby nie korkować dodatkowo miasta siedząc po jednej osobie w puszce. Poza tym skoro zdałeś prawo jazdy, to teoretycznie powinieneś wiedzieć, że masz obowiązek CIĄGŁEGO przewidywania co się może stać na drodze i zachowania szczególnej ostrożności. Gdybyś to robił ruszając ze świateł, to mógłbyś przewidzieć, że jest tam przystanek autobusowy, autobusów jest dużo i się nie mieszczą (przecież doskonale o tym wiesz) i wtedy mógłbyś sobie zająć lewy pas i pojechać dalej skoro tak strasznie Cię to oburza. Poza tym sugerowałbym Ci nie wypowiadać się na temat kierowców, bo nie znasz ich, nie wiesz kim są, a za takie obraźliwe słowa możesz ponieść konsekwencje.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dagdag

   Autor listu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 8

   Tak, jestem taki wygodnicki, że jeżdże puszką, bo pracuje jako kierowca. Więc chcąc nie chcąc muszę jeździć. Skąd u Ciebie taka agresja, czy to uraz z dzieciństwa do prowadzących auta, nie wiem....rozwiń całość

   Tak, jestem taki wygodnicki, że jeżdże puszką, bo pracuje jako kierowca. Więc chcąc nie chcąc muszę jeździć. Skąd u Ciebie taka agresja, czy to uraz z dzieciństwa do prowadzących auta, nie wiem. Ale czasem i korzystam z Sevibusa, i rowerem jeżdże, więc jakąś świadomość mam. , co do otaczającego mnie świata, i nieco wyższą kulturę wypowiedzi niż ty, zatem groźby ukarania mnie za obrazę skieruj raczej do kogoś, kto już w tytule mnie wyzwał od najgroszych. Nie widzę byś im groził, że kierowcę obrażają.
   A co do przewidywania, masz rację, że przewiduje i omijam, ale nie zmienia to faktu irytacji, że ktoś się czuje ważniejszy niż inni, co widocznie przekracza twoje zrozumienie. Bo Ci co tam stoją i wypuszczają i zabierają ludzi - ich zrozumiem, ale Ci którzy tamują ruch innym bo W tym miejscu musza zjesc kanapke, i nie czuja sie zmuszeni do znalezienia miejsca na postoj, nie znajduja w moich oczach zrozumienia. Tez mam napiete terminy, czasem woze ludzi, i nie mam takich przywilejow, zeby stanac na srodku drogi, wlaczyc awaryjne i wypalic przyslugujaca mi fajke, tworzac korki na drodze. Zatem ja juz przewiduje, ale inni nie.
   A, i poniewaz jezdzilem kilka raz liniami 900 to kierowcow i ich poziom kultury, a zwlaszcza przedsiebiorczosci poznalem. A o nich swiadcza nie tylko kim sa na obiadku u rodziny i na grillu z ziomalami, ale jak traktuja innych. Bo jesli oni beda utrudniac innym zycie, spotkaja sie z tym ze nikt im nigdy nie ustapi miejsca, jak beda chcieli wyjechac z podporzadkowanej. Sami pracuja na to. I takze ty, kiedy usprawiedliwiasz lamanie przez nich przepisow prawa, dla wyimaginowanych wyzszych celow.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ehhh...

   Autor listu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 10

   Nie szkoda wam czasu na szukanie byle powodu do narzekań? Sytuacja taka już od dawien dawna ma miejsce i jakoś cała masa ludzi z tym funkcjonuje...aż tu nagle ktoś jeden znalazł powód do...rozwiń całość

   Nie szkoda wam czasu na szukanie byle powodu do narzekań? Sytuacja taka już od dawien dawna ma miejsce i jakoś cała masa ludzi z tym funkcjonuje...aż tu nagle ktoś jeden znalazł powód do narzekania. Ludzie mają większe problemy w życiu, po co sobie głowę zawracać czymś takim to ja nie wiem. Nie wspomnę o tym, że przepisy są łamane nie tylko w takich przypadkach ale i w wielu innych-też masa ludzi jakoś z tym żyje, a to nie tylko o kierowców autobusów chodzi, bo że tak to ujmę "zwykli, inni kierowcy" nie są święci. Ale na to już się uwagi nie zwraca... Jestem przekonana, że gdybyś był na miejscu kierowców, o których tak się intensywnie wypowiadasz, spojrzałbyś na sprawę zupełnie z innej perspektywy i po części zrozumiał sytuację (mam na myśli sprawę parkowania tylko i wyłącznie), pomijając już nawet kwestię przepisów.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ehhh...

   korekta :P (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   Miało być "do autora listu" :P

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zrozum, że jest to przystanek początkowy i końcowy wszystkich linii, które tam się znajdują...

   asdgasrg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

   ...i nikt nie nakaże kierowcom odjechania stamtąd, ponieważ mają dłuższą przerwę panie wielce wszechwiedzący i inteligentny.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   proste rozwiązania są najlepsze

   Sisu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   zwiększyć częstotliwość kursowania - choćby na czas remontu - i będzie pożytek dla wszystkich.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a

   może (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 8

   przerzucić 114 i 120 na Pl. JPII, a przystanek przy galerii tam gdzie "K" a w kier Komuny Paryskiej pod PZU.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ul. Krupnicza sklep "Żabka"

   X (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

   Codziennie rano pomiędzy godziną 6:00 - 6:30 na ulicy Krupniczej na wysokości sklepu Żabka zatrzymują się auta dostawcze. Przypominam że obowiązuje tam zakaz postoju i zatrzymywania. Dzisiaj rano...rozwiń całość

   Codziennie rano pomiędzy godziną 6:00 - 6:30 na ulicy Krupniczej na wysokości sklepu Żabka zatrzymują się auta dostawcze. Przypominam że obowiązuje tam zakaz postoju i zatrzymywania. Dzisiaj rano stały zaparkowane aż 3 auta. Ta sytuacja zmusza samochody jadące z ulicy Kazimierza Wielkiego do nagłego zmiana pasu ruchu powodując wiele niebezpiecznych... i tak już od wiosnyzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Trako to dopiero...

   antysrako (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

   Najbardziej bezczelni są ci z trako. Zawracają na zakazach, parkują na środku skrzyżowania...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   i okupują...

   me (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

   ...każde wolne miejsce parkingowe w okolicy Galerii.
   Więc nic dziwnego, że inne pojazdy nie mają gdzie odstawać przerw, kiedy wszystkie miejsca do tego przewidziane zajęte są notorycznie przez...rozwiń całość

   ...każde wolne miejsce parkingowe w okolicy Galerii.
   Więc nic dziwnego, że inne pojazdy nie mają gdzie odstawać przerw, kiedy wszystkie miejsca do tego przewidziane zajęte są notorycznie przez busiarstwo, które traktuje je jak prywatny folwark.
   Szczególnie po wygrodzeniu przez budowlańców miejsca na trawnikach, przy budowanym hotelu Hilton...
   Wcześniej okupowali bowiem resztki zieleni, podobnie jak dziesiątki innych aut osobowych.
   No ale w tym mieście takie obrazki to norma i nikomu to nie przeszkadza!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Autobusy, zatoka

   ank (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 8

   Należy powiększyć zatokę autobusową, lub przenieść część linii autobusowych w inne miejsce. Nic innego nie można zrobić, kierowcy nie są winni.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   donosicielstwo, a parking BUS zajęty przez takich jak on i ma pretensje

   tez kierowca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 13

   Ciekawe z jaką prędkością wchodzi Nasz autor listu w zakręt z tyłu galerii, skoro musi gwałtownie hamować, a jeździ się tam max 30-40 km/h

   Skoro autobusy tam stoją to na bank zajęte jest miejsce...rozwiń całość

   Ciekawe z jaką prędkością wchodzi Nasz autor listu w zakręt z tyłu galerii, skoro musi gwałtownie hamować, a jeździ się tam max 30-40 km/h

   Skoro autobusy tam stoją to na bank zajęte jest miejsce na parkingu BUS 40 metrów dalej, a straż miejska nic sobie z tego nie robi.

   Może tak zaczniemy parkować obok zaparkowanych nie legalnie samochodów na naszym miejscu obok nich na jezdni to będzie mu lepiej.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Powinni powiesić za jaja...

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 26

   Tego kretyna, który wpadł na pomysł aby zlikwidować tam jeden pas ruchu dla kilku pedalarzy na rowerkach. Tam jest za ciasno na jakieś wydzielone drogi dla rowerów, które i tak przez większość dnia...rozwiń całość

   Tego kretyna, który wpadł na pomysł aby zlikwidować tam jeden pas ruchu dla kilku pedalarzy na rowerkach. Tam jest za ciasno na jakieś wydzielone drogi dla rowerów, które i tak przez większość dnia świecą pustkami.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...ciebie by nie było za co wieszać

   ty (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 19

   Jak ci ciasno to się na rower przesiądź

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To znaczy, że winne jest miasto

   havranek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 8

   Nie przewidzieli takiego natężenia autobusów i zrobili za krótkie zatoczki.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo