Nasze miasta są zawalone śmieciami

  Nasze miasta są zawalone śmieciami

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Legnica tonie w śmieciach, bo wzrosły opłaty? Do sprzątania ulic zabiorą się bezrobotni.
  W Legnicy od 1 kwietnia do akcji ruszy 20 sprzątaczy. To doraźne działanie spowodowane rosnącym zaśmieceniem miasta.

  - O tylu pracowników wystąpiliśmy do Powiatowego Urzędu Pracy - mówi Ludmiła Kubicka-Sopel, dyrektorka wydziału infrastruktury legnickiego magistratu. - Mam nadzieję, że chętni się znajdą, bo jest co robić.

  Dyrektorka PUP Teresa Pasternak zapewnia, że chętni są. I będą zatrudnieni w ramach prac społeczno-użytecznych (8 godzin tygodniowo za 6,5 zł za godzinę). Sfinansuje te roboty Fundusz Pracy.

  Śmieciowy problem w Legnicy spowodowany jest wysokimi opłatami za wywóz nieczystości. Od marca w mieście usługi zdrożały o 30 procent i wywóz 1 metra sześciennego śmieci kosztuje 50 zł.
  Naefekty nie trzeba było długo czekać. Ostatnio przez trzy dni ciężarówki wywiozły przeszło 400 ton gruzu i innych odpadków z dzikiego wysypiska na osiedlu Sienkiewicza. Kosztowało to miasto 30 tys. zł. W całorocznym budżecie na likwidację takich wysypisk przewidziano 50 tys. zł, a drugie tyle na sprzątanie.

  Mniejsze wysypisko jest na ul. Ścinawskiej. Tutaj ktoś wyrzucił płyty z eternitu, które zawierają azbest.
  - Trzeba będzie to posprzątać - dodaje pani dyrektor. - Ale takie przykłady można mnożyć: lasek Złotoryjski, ul. Okrężna, pod wiaduktem na Piłsudskiego. Tylu śmieci jeszcze u nas nie było.
  Ale w mieście śmiecą nie tylko mieszkańcy. Są przypadki, że właściciele domków w Kunicach swoje worki ze śmieciami wywożą właśnie do Legnicy.

  Prezydent miasta Tadeusz Krzakowski nie kryje irytacji:
  - Sam widziałem porzuconego malucha na jednej z głównych ulic, którego ktoś rozbierał na części. W innym miejscu ktoś wyrzucił na środek jezdni poduszkę.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama