Wrocławscy studenci na konkursie w RPA

  Wrocławscy studenci na konkursie w RPA

  red

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W Johannesburgu w Republice Południowej Afryki odbędzie się finał konkursu CIMA Global Business Challenge, na którym głównym zadaniem będzie rozwiązanie problemów z przestawionego scenariusza biznesowego. W zmaganiach będzie uczestniczył zespół z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
  Światowy finał CIMA Global Business Challenge odbędzie się w dniach 28 i 29 sierpnia. To międzynarodowy konkurs, którego uczestnicy będą musieli przeanalizować rzeczywisty scenariusz biznesowy i zaprezentować własne, innowacyjne rozwiązanie dla przedstawionych w nim problemów.

  Po raz pierwszy w historii w ubiegłym roku w konkursie wzięli udział studenci z Polski. W globalnym finale konkursu byli bardzo blisko wygranej, ostatecznie zajęli miejsce tuż za podium. W tym roku nasz kraj będzie reprezentowany przez drużynę o nazwie Safari Lovers. Jej członkami są studenci Wydziału Zarządzania Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

  - Nasze przygotowania do globalnego finału konkursu GBC trwają już od połowy czerwca, kiedy zwyciężyliśmy w polskiej edycji. Nasze wakacje stały pod znakiem ciężkiej i intensywnej pracy – mówią reprezentanci wygranej drużyny „Safari Lovers”.

  Globalny finał to dla nas wyjątkowa okazja, aby nawiązać nowe, międzynarodowe kontakty, poznać nowe koncepcje biznesowe i poczuć smak rywalizacji walcząc o pierwsze miejsce z najlepszymi drużynami z innych krajów. Do RPA jedziemy zmotywowani i pełni wiary w swoje możliwości - dodają.

  Global Business Challenge to międzynarodowy konkurs organizowany co roku przez Instytut CIMA (Chartered Institute of Management Accountants). W tegorocznej edycji konkursu wezmą udział zespoły z 24 krajów – finaliści lokalnych edycji Global Business Challenge m.in. z Wielkiej Brytanii, Hong Kongu, Australii, Indii, Nowej Zelandii, Rosji czy Zambii.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama